Postet nga: Naim Abazi

Sa mund të dënohen personat e arrestuar për sulmin terrorist në Banjskë nëse gjykata i gjen fajtorë?

Në dosjen e siguruar nga Kallxo.com, të prokurorisë me të cilën është kërkuar masa e paraburgimit dhe e njëjta është aprovuar nga gjyqtari  i procedurës ...

Tre të arrestuarit e grupit terrorist Gjykata i çon në paraburgim

Tre të arrestuarve për sulmin terrorist  të së dielës në Banjskë të Zveçanit iu është caktuar masa e paraburgimit për 30 ditë nga Gjykata e Prishtinës.

Seanca gjyqësore për njërin nga të dyshuarit për përfshirje në grupin terrorist u mbajt në QKUK

Prokuroria Speciale e Kosovës ka kërkuar caktimin e masës së paraburgimit për Vlladimir Toniq, i dyshuar si pjesëmarrës në grupin e armatosur terrorist.

Prokurori i Shtetit: Përveç armatimit kemi gjetur gjëra tjera të rëndësishme

Prokurori i Shetit, Naim Abazi që po heton sulmin e djeshëm terrorist ka konfirmuar se përveç armatimit, janë gjetur edhe gjëra të tjera që janë të rë...

Prokuroria Speciale drejt finalizimit të kërkesës për masë të sigurisë ndaj të dyshuarve në Banjskë

Prokuroria Speciale është duke përgatitur kërkesën për caktimin e masës së sigurisë ndaj personave që u arrestuan dje në veri të Kosovës.

Mbahet seanca ndaj Albina Nurës, akuzohet se e dëmtoi buxhetin e BE-së për 500 mijë euro

Në Gjykatën e Prishtinës është mbajtur seanca gjyqësore ndaj Albina Nurës, ish-zyrtare e Zyrës së BE-së në Kosovë, e akuzuar për keqpërdorim të ...

Drejt fundit rasti ndaj ish kryeshefave të PTK-së

Ka përfunduar procedura e shqyrtimit të provave në rastin e njohur si “PTK-Z-Mobile”.

Ish shefat e PTK-së sërish para gjykatës në rastin ‘PTK - Z-Mobile’