Postet nga: Naim Abazi

Dosja e gjatë e gjykimit të Azem Sylës - Pse s'po mbahen seancat?

Njëri nga njerëzit më të fuqishëm të luftës, Azem Syla, tashmë i akuzuar në rastin “Toka”, po e kalon pensionimin e tij në pritje të një ...

Dështon seanca fillestare kundër 12 policëve kufitar e 2 doganierëve të akuzuar për korrupsion

12 policë kufitar dhe 2 zyrtarë doganor janë akuzuar nga Prokuroria Speciale për marrje ryshfeti në fund të dhjetorit të vitit që lamë pas.

Blerim Isufaj merr besimin e KPK-së për ta drejtuar Prokurorinë Speciale edhe për katër vite

Blerim Isufaj është zgjedhur në detyrën e kryeprokurorit të Prokurorisë Speciale me një mbështetje nga pjesa shumicë e anëtarëve të Këshillit të Prokurorisë Speciale.

KPK me njoftim rreth garës për Kryeprokuror të Prokurorisë Speciale

Këshilli Prokurorial i Kosovës, përmes njoftimit për media, ka bërë të ditur se më 6 dhjetor 2023, është mbajtur takimi i Komisionit për Rishqyrtim të kundë...

Shtyhet seanca gjyqësore ndaj Azem Sylës dhe të tjerëve

Ish-deputeti i PDK-së Azem Syla së bashku me 17 të bashkakuzuar të tjerë u paraqiten sot në gjykatoren e Prishtinës, për t'u përballur me akuzat që prokuroria iu ...

Përfundon procesi i intervistimit të kandidatëve për kryeprokuror të PSRK-së dhe asaj të Prishtinës

Pesë kandidatë për pozitat e kryeprokurorit të Prokurorisë Speciale dhe asaj të Prokurorisë së Prishtinës janë intervistuar gjatë ditës së djeshme.

Këta janë kandidatët për kryeprokuror të Prishtinës dhe të Prokurorisë Speciale

Këshilli Prokurorial i Kosovës sot në mbledhjen e jashtëzakonshme, ka konfirmuar listat e kandidatëve të cilët kanë aplikuar për pozitën kryeprokuror i Prokurorisë ...

Vendimi i Apelit për serbët e arrestuar për sulmin terrorist në Banjskë

Gjykata e Apelit ka vërtetuar gjykimin e Gjykatës Themelore që tre serbët e arrestuar Dushan Maksimoviq, Vladimir Toliq dhe Blagoje Spasojeviq që të mbesin nën masë...