Postet nga: Naftë

Rritja e çmimeve të derivateve, flet kryetari i Shoqatës së Naftëtarëve

Çmimet e derivateve në Kosovë kanë shënuar rritje në javët e fundit. Sot, një litër naftë ka kushtuar deri në 1 euro e 58 cent.

Çmimi i naftës në Kosovë, flet kryetari i Shoqatës së Naftëtarëve

Ditët e fundit çmimet e derivateve në Kosovë kanë pësuar një rritje të lehtë.

Shqipëria bllokon anijen me 22.500 tonë naftë kontrabandë nga Rusia

Policia e Shqipërisë ka bllokuar një anije që transportonte 22.500 tonë naftë që vinte nga Rusia.

Pas “bllokimit” në kanalin e Suezit rikthehet në qarkullim anija me 65,000 ton misër nga Ukraina

Një anije mallrash që ishte “bllokuar” në Kanalin e Suezit të Egjiptit është rikthyer në lëvizje, kanë thënë autoritetet e Kanalit të Suezit.

Dimri më i lehtë me Petrol Company - VIDEO

 

DOKUMENT - Qeveria vendos masa mbrojtëse për çmimet e produkteve të naftës

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka marrë vendim që të vendosë masa mbrojtëse për produktet e derivateve të naftës.

Qytetari raporton në Polici se iu vodhën 300 litra naftë nga kamioni

Një burrë nga fshati Bello Brod i Leposaviqit ka raportuar se persona të panjohur i kanë vjedhur 300 litra naftë nga kamioni.

Shteti mbledh më shumë të hyra falë rritjes së çmimit të naftës

Dogana i ka mbledhur 168 milionë e 354 mijë e 21 euro taksa nga importi i naftës në 6-mujorin e këtij viti. Këto taksa përfshijnë akcizën dhe TVSH-në ...