Postet nga: Mytaher haskuka

Haskuka : Ishim më të Pasur Para Politikës

Debat Pernime ju sjell pamje të pasurisë familjare të kandidatëve për kryetarë të komunave të Kosovës.

VV Dënon Gjuhën ‘Fashiste’ të Kandidatit të PDK-së në Prizren

Lëvizja Vetëvendosje ka dënuar në një konferencë për media në Prizren gjuhën përçarëse dhe të urretjes të përdorur sipas saj nga ...

Haskuka: Do t’ia Kthejmë Shpresën Prizrenit

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Prizrenit, Mytaher Haskuka, në hapje të fushatës për zgjedhjet lokale, është zotuar se kjo parti më 22 tetor do ...

LDK, VV e AAK për Mungesën e PDK-së në Debate Zgjedhore

Mytaher Haskuka nga Lëvizja Vetëvendosje, tha se ‘Debati Përnime”, i moderuar nga Jeta Xharra ka qenë ai i cili ka pasur një qasje të mirë e që ...

‘Dredhia’ Politike me Vëzhgues të ‘Shoqërisë Civile’

Në emisionin “Jeta në Kosovë”, të ftuarit Teuta Haxhiu nga AAK, Mytaher Haskuka nga LVV dhe Arben Gashi nga LDK dhanë mendimet e tyre në lidhje me Organizatën Jo ...

Të Veçantat e Zgjedhjeve 2017, Sipas AAK, LVV e LDK

Teuta Haxhiu, që po raportohet se është deputetja më e votuar në këto zgjedhje nga radhët e Aleancës e Ardhmërisë së Kosovës, tha se edhe ...

Deputetët Preken nga Vdekja e Trevjeçares

Deputetja e PDK-së Blerta Deliu kërkoi që të zbulohen përgjegjësit e shembjes së objektit në Qendrën Historike të Prizrenit që ishte fatale për këtë ...

VV: 70 mijë Euro Doganë për Tekstet e Kthyera

Mbi 100 mijë tekste shkollore në gjuhën shqipe të destinuara për fëmijët shqiptarë në Serbinë Jugore u kthyen dje nga Serbia në Kosovë, pasi qëndruan në ...