Postet nga: Mytaher haskuka

Skandali i Mytaher Haskukës, përmirëson me fotoshop në foto gabimet drejtshkrimore te emri i Muzeut

Gjatë ditës së djeshme, KALLXO.com ka raportuar për gabimin drejtshkrimor te mbishkrimi në hyrje të Muzeut të Dëshmorëve në fshatin Landovicë, i cili u pë...

Gabim kardinal, Muzeu i Dëshmorëve në Prizren përurohet me gabim serioz drejtshkrimor

Komuna e Prizrenit ka përuruar sot Muzeun e Dëshmorëve në fshatin Landovicë. Porse, ajo që bie në sy, është se Komuna e Prizrenit, ka bërë një ...

Haskuka: Kosova për herë të parë u bë me Muze të Dëshmorëve

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, përmes një postimi në rrjetin social ‘Facebook’, ka thënë se 22 vite pas përfundimit të luftës, Kosova për ...

Përfundon procesi i hartimit të Hartës Zonale të Prizrenit

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, përmes një konference për media ka njoftuar se ka përfunduar hartimi i Hartës Zonale dhe tashmë ky dokument ...

Prizren, komuna organizon teste anti-COVID edhe në sheshin “Shatërvan”

Komuna e Prizrenit ka organizuar testime anti-COVID në sheshin kryesor të qytetit.

Mytaher Haskuka akuzon asamblistët e partisë së tij për sabotim të projekteve për Prizrenin

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, tashmë ka filluar të ketë probleme edhe me asamblistët e partisë së tij për kalimin e projekteve në Asamblenë Komunale.

Mytaher Haskuka rezulton pozitiv me COVID-19

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka njoftuar se ka rezultuar pozitivisht me COVID-19.

Deponia ilegale e lënë pas dore nga Komuna e Prizrenit - FOTO

Në rrugën Prizren - Zhur, në afërsi të lagjes 'Zhuri i Ri', një deponi ilegale ka ngulfatur fushat e kësaj pjese të Komunës së Prizrenit.