Postet nga: Mytaher haskuka

Bashkë për Korishën! - VIDEO

Korisha çdo ditë e më tepër po bëhet një atraksion dhe një arsye më tepër për t’u vizituar edhe Prizreni. Kjo ka filluar edhe pë...

Mytaher Haskuka: Unë nuk kam besim në sektorin e drejtësisë

Kandidati i i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Prizrenit, Mytaher Haskuka është përgjigjur në pyetjet e shkurtra të Jeta Xharrës.

Zafir Berisha - Mytaher Haskukës: Po rrejsh, ke punësu familjare

Kandidatja për asambliste nga radhët e NISMA-s, Lirije Bytyqi, në Debat Përnime tha se Mytaher Haskuka e ka trefishuar korrupsionin e nepotizimin.

Haskuka: Jemi duke punuar në kampanjën e vaksinimit anti-COVID-19

Mytaher Haskuka, kandidat nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Komunës së Prizrenit, ka deklaruar komuna aktualisht është duke punuar në një kampanjë pë...

Komuna e Prizrenit ka ekzekutuar tre mijë fatura në vlerë 5.8 milionë euro përtej afatit ligjor

Janë gjithsej 2 mijë e 859 fatura të cilat janë ekzekutuar në vitin 2020 nga Komuna e Prizrenit. Sipas gjetjeve të Zyrës Kombëtare të Auditimit këto pagesa kanë tejkaluar afatin ...

Këto janë 10 festivalet e kulturës dhe artit që do të organizohen këtë verë në Prizren

10 festivale të kulturës dhe artit pritet të mbahen në qytetin e Prizrenit gjatë kësaj sezone.

Muzeu i përuruar me gabime drejtshkrimore, Komunës së Prizrenit i kushtoi mbi 67 mijë euro

Muzeu i Dëshmorëve, që u përurua me gabime drejtshkrimore gjatë vikendit në fshatin Landovicë të Komunës së Prizrenit, kësaj të fundit i ka kushtuar 67 mijë ...

Haskuka tregon se dje gjatë ditës janë përmirësuar gabimet drejtshkrimore në emërtimin e "Muzeut të Dëshmorëve"

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka ka njoftuar se gabimet drejtshkrimore në emërtimin e "Muzeut të Dëshmorëve", i cili është përuruar dje në Landovicë, ...