Postet nga: Mytaher haskuka

Shoqëria civile në Prizren i kërkojnë Haskukës shkarkimin e 3 drejtorëve me aktakuzë

Gjashtë Organizata të shoqërisë civile kanë kërkuar nga Kryetari i Komunës së Prizrenit shkarkimin e tre drejtorëve komunalë ndaj të cilëve është ngritur aktakuzë pë...

Prizreni shpërndan 92 motokultivatorë për fermerë

Fermerë të zonave të ndryshme të Prizrenit janë pajisur me multikultivatorë.

Mbi 1300 persona të ardhur nga Shqipëria strehohen në Prizren

Tre ditë pas tërmetit shkatërrimtar në Shqipëri, qyteti kufitar i Kosovës, Prizreni ka pritur mbi 1 mijë e 300 persona që kërkuan strehim.

Policia në Prizren po i verifikon të gjithë të personat e ardhur nga Shqipëria

Tërmeti i rëndë që ka goditur Shqipërinë  që la mbi 50 persona të vdekur dhe qindra të lënduar ka krijuar një situatë të jashtëzakonshme edhe në ...

Situatë emergjente me të strehuarit në Prizren, Haskuka kërkon ndihmë nga qeveria

Rreth 500 persona që kanë ardhur nga Shqipëria po qëndrojnë në kampin gjerman në Prizren ku janë strehuar si të prekur nga tërmeti.

Vihet gurthemeli i shtatores së Skënderbeut në Prizren

Në hyrje të Prizrenit, te vendi i njohur si rrethi i ish Ben Af-it, në afërsi të stacionit të autobusëve është vendosur gurthemeli për shtatoren e Skë...

Haskuka: Në Prizren po vijnë edhe njerëz që s’janë prekur nga tërmeti

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka në një prononcim para mediave ka bërë të ditur se që nga dita e mbrëmshme janë ardhur mbi 80 persona që ...