Postet nga: mynih

Kurti në Gjermani kërkon më shumë fonde nga BE-ja

Në kuadër të Konferencës së Sigurisë në Mynih të Gjermanisë, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka bërë të ditur se është takuar me Komisionerin e Bashkimit ...

Presidentja Osmani takoi kryeministrin e Libanit, Najib Mikati

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, në margjina të Konferencës së Sigurisë në Mynih (MSC) është takuar me kryeministrin e Libanit, Najib Mikati.

Osmani merr pjesë në Konferencën e Sigurisë në Mynih

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka udhëtuar për në Gjermani, ku do të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë në Mynih (MSC).

Opera e Mynihut do të transmetojë koncertin ku performon Ermonela Jaho 

Nga 3 gushti, për një javë Opera Shtetërore Bavareze në Mynih (München) në Gjermani, do të transmetojë koncertin në të cilin performon sopranoja e njohur shqiptare, Ermonela Jaho. 

Treni godet për vdekje në Gjermani dy të mitur nga Deçani

Dy vëllezër nga Deçani njëri 13 tjetri 17 vjeçar kanë vdekur sot në Mynih të Gjermanisë si shkak i goditjes nga treni.

Sot dita e dytë e Konferencës për Siguri në Mynih

 

Më 20 dhe 21 tetor në Mynih të Gjermanisë mbahet ‘Java e filmit shqiptar’

Edicioni i sivjetmë i “Javës së filmit shqiptar” në  Mynih të Gjermanisë, do të mbahet më 20 dhe 21 tetor 2018, duke filluar nga ora 17:00, në INKOMM – “Projektzentrum Interkulturelle Arbeit”.

Thaçi në Mynih: Nuk Kemi Kohë për të Humbur, As Ne, As Serbia

Në Konferencën për Siguri në Mynih, Presidenti Hashim Thaçi ishte panelist në temës shtetet mes BE-së dhe Rusisë.