Postet nga: mynih

Përjeto një ndër pamjet më të bukura të Europës me ofertën e Prishtina Ticket

Për të shijuar natyrën dhe rehatinë mjafton të bëni një vizitë në qytetin e bukur të Mynihut  (München) . Ajo do mbetet një eksperiencë e paharruar pë...

Robin Krasniqi “ia vë kapakun” mbrëmjes në “Audi Dome”, mposht numrin një të Belgjikës

Boksieri shqiptar, Robin Krasniqi, ka fituar meçin ndaj numrit një të Belgjikës në boks, çeçenit me nënshtetësi belge, Timour Nikarkhoev.

Fitorja e gjashtë për boksierët shqiptarë, në radhë meçi Haxhi Krasniqi kundër Timur Nikarkoev

Boksieri shqiptar, Shefat Isufi ka fituar meçin ndaj argjentinasit Hernan David Perez.

Sonte Haxhi Krasniqi ndeshet me Timur Nikarkoev

Sonte në Mynih të Gjermanisë, do të zhvillohet galambrëmja e boksit profesionist, ku në vëmendje do te jetë përballja Haxhi Krasniqi - Timur Nikarkoev.

Kurti takohet me Scholz, diskutojnë edhe për propozimin evropian për normalizim të mardhënieve Kosovë- Serbi

Kryeministri Albin Kurti gjatë ditës së sotme ka takuar edhe Kancelarin e Republikës Federale Gjermane, Olaf Scholz dhe ministren për Evropë dhe Punë të Jashtme të Francë...

Mynih: Thirrje për mbështetje të mëtejshme për Ukrainën

Presidenti polak Duda tha në Konferencën e Sigurisë në Mynih, se nëse Rusia fiton në Ukrainë, agresioni i saj nuk do të përfundojë aty, por do të ...

Kryeministri Kurti udhëton për në Gjermani

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka udhëtuar për në Gjermani.

Parisi dhe Mynihu, qytetet me patundshmërinë më të shtrenjtë në Evropë

Parisi dhe Mynihu janë qytetet me patundshmërinë më të shtrenjtë këtë vit në Evropë, sipas grupit Deloitte.