Postet nga: mynih

Parisi dhe Mynihu, qytetet me patundshmërinë më të shtrenjtë në Evropë

Parisi dhe Mynihu janë qytetet me patundshmërinë më të shtrenjtë këtë vit në Evropë, sipas grupit Deloitte.

Kurti përmbledh diskutimet nga 17 takimet në Mynih të Gjermanisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka përmbledhur të gjitha takimet dhe temat e diskutimit gjatë qëndrimit në Mynih të Gjermanisë në kuadër të Konferencës së ...

Borrell pas takimit me Kurtin: Presim që dialogu të ketë përparim konkret së shpejti

Një ditë pas takimit që patën në Mynih, përfaqësuesi i lartë i BE-së, Josep Borrell, deklaroi se me kryeministrin Albin Kurti dhe ministren Donika Gërvalla diskutuan ...

Osmani: Serbia duhet të trajtohet si shteti që nuk bazohet në vlerat evropiane

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në Konferencën për Siguri në Mynih ka thënë se ndikimi i Rusisë përmes Serbisë është evident dhe se sipas saj, ...

Kurti në Gjermani kërkon më shumë fonde nga BE-ja

Në kuadër të Konferencës së Sigurisë në Mynih të Gjermanisë, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka bërë të ditur se është takuar me Komisionerin e Bashkimit ...

Presidentja Osmani takoi kryeministrin e Libanit, Najib Mikati

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, në margjina të Konferencës së Sigurisë në Mynih (MSC) është takuar me kryeministrin e Libanit, Najib Mikati.

Osmani merr pjesë në Konferencën e Sigurisë në Mynih

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka udhëtuar për në Gjermani, ku do të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë në Mynih (MSC).

Opera e Mynihut do të transmetojë koncertin ku performon Ermonela Jaho 

Nga 3 gushti, për një javë Opera Shtetërore Bavareze në Mynih (München) në Gjermani, do të transmetojë koncertin në të cilin performon sopranoja e njohur shqiptare, Ermonela Jaho.