Postet nga: Muzikë

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare e Xhazit  

Sot është Dita Ndërkombëtare e Xhazit. 30 prilli në mbarë botën njihet si dita e muzikës xhaz dhe shënohen që nga viti 2011, me një vendim të ...

Ansambli i tunxhit i Filarmonisë falënderon përmes muzikës punonjësit shëndetësorë për luftën kundër COVID-19

Ansambli i tunxhit  i Filarmonisë së Kosovës dhe mexosopranoja Fjolla Ratkoceri kanë publikuar një interpretim përmes të cilit kanë falenderuar të gjithë punonjësit që janë vënë ...

Policia hap rast ndaj 2 personave në Vushtrri që organizuan muzikë me shairë

Policia e Kosovës në Vushtrri ka hapur rast penal ndaj dy qytetarëve për mosrespektim të rregullave shëndetësore në kohë pandemie.

Filharmonia e Kosovës nis transmetimin e koncerteve në Facebook

Filharmonia e Kosovës ka nisur transmetimet e koncerteve të saja përmes Facebookut.

Reperet bëjnë politikën

Ҫfarë bëjnë gratë në Europën Lindore dhe përtej hip-hopit kur ato e përdorin zhanrin  për të rrëfyer historitë e tyre?

Nga Vaçe Zela te Arilena Ara: Evoluimi i Festivalit të RTSH ndër vite

Festivali  i Këngës Shqipe në Radio televizionin Shqiptar (RTSH) çdo vit sjellë frymë të re muzikore. Nga një organizim me muzikë të lehtë ka evoluar në një festival ...

Më 23 dhjetor mbahet spektakli muzikor për fëmijë, 'Një gjuhë, një komb të këndojmë së bashku'

Edicioni i tetë i spektaklit muzikor mbarëkombëtar për fëmijë “Një gjuhë, një komb të këndojmë së bashku” do të mbahet më 23 dhjetor 2019.

Tri grupe muzikore në nëntor organizojnë turin muzikor ‘Visa Freedom for Kosovo’

Tri grupe  muzikore, dy të huaja dhe një vendore do të organizojnë në muajin nëntor në Kosovë, turin e tyre muzikorë të titulluar, “Visa Freedom for Kosovo”.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!