Postet nga: musa kongjeli

Foto e ilustruar

Dosja e Prokurorisë: I akuzuari drogën e kishte fshehur në kutinë e ndihmës së parë

Shtyhet gjykimi ndaj Fatbardh Abazit, i akuzuar për posedim të narkotikëve në Gjykatën e Mitrovicës.

21 vite e gjysmë burg për të akuzuarit për krime lufte në Nerodime të Epërme në vitin 1999

 

I vjen fundi gjykimit për krime lufte në Nerodime

Gjykimi për krime lufte në Nerodime të Ferizajt, ndaj të akuzuarve Zlatan Kërstiq, Destan Shabanaj, i ka ardhur fundi. Në seancën e kaluar dy të akuzuarit e ...

I akuzuari pёr krime lufte nё Kosovё kёrkon tё gjykohet në Hagë

Destan Shabanaj, i cili po akuzohet pёr krime tё luftёs nё rajonin e Ferizajt, ka kёrkuar qё tё gjykohet nga Haga.

Gjykimi për krime lufte, me lot në sy nëna tregon si iu vra vajza në Sllovi të Lipjanit

Në gjykimin ndaj Goran Stanishiqit, i cili po akuzohet për krime lufte të kryera në fshatin Sllovi të Lipjanit, dëshmitarja S. G. ka rrëfyer historinë e vrasjes ...

Gjykimi ndaj gruas së 'Sandokanit', rrëfehet në Gjykatë zyrtari i Ministrisë së Punës

Në gjykimin ndaj dy zyrtarëve të MPMS-së, Sanije Rexha dhe Kushtrim Bala, të akuzuar për keqpërdorime me formularët për njohjen e statusit të veteranëve ...

Mbrojtja: Gjykatësi Ismaili dhe polici Gashi në këtë gjyq janë viktima, Policia i përdori për të zënë “peshqit e mëdhenj”

Në gjykimin ndaj gjyqtarit Rafet Ismaili dhe policit Blerim Gashi, të cilët akuzohen për ushtrim ndikimi, prokuroria kërkon dënim ndërsa mbrojtja lirim nga akuza.

Afera e vjedhjes së 2 milionë eurove, fjalët e para të Kadri Shalës në Gjykatë

Prokuroria Speciale e Kosovës ka arritur ta dërgojë para Gjykatës edhe personin e dytë për të cilin ka dyshim të bazuar se është pjesë e “avullimit” ...