Postet nga: Musa Cena

AAK sfidohet rreth rastit të hetuesit që u degradua pasi e hetoi zv.ministrin

Në mbrëmjen e sotme në ciklin e #DebatPernime të moderuar nga Jeta Xharra, përfaqësuesi i koalicionit AAK-PSD, Selim Selimi u pyet në lidhje me degradimin e hetuesit ...

Dënohet ish-Zëvendës Ministri i shkarkuar i Qeverisë Haradinaj

Më pak se një muaj pasi që ishte arrestuar, Gjykata Themelore e Prishtinës e ka gjetur fajtor dhe dënuar me 6 muaj burg ish-zëvendësministrin e Ministrisë së ...

Aktakuzë ndaj zëvendësministrit të shkarkuar të Qeverisë Haradinaj

Më pak se një muaj pasi ishte arrestuar, zëvendësministri i Ministrisë së Zhvillimit Rajonal dhe Inovacionit, Musa Cena, do të përballet me aktakuzën e ngritur  nga ...

Apeli e lë në paraburgim ish-Zëvendësministrin

Ish-zëvendësministri Musa Cena do të vazhdojë të qëndrojë në paraburgim.

Haradinaj shkarkoi zëvendësministrin e dyshuar për ryshfet

Kryeministri i Kosovës, Rmush Haradinaj ka njoftuar se sot e ka liruar nga detyra zëvendësministrin e Ministrisë së Zhvillimit Rajoanl, Musa Cena.

Prokuroria kërkon paraburgim për zv.ministrin e arrestuar për ryshfet

Prokuroria e Prishtinës ka kërkuar paraburgim për zëvendësministrin e Zhvillimit Rajonal, Musa Cena.

Zëvendësministri i raporton Haradinajt: Festova ditën e Pavarësisë

Zëvendësministri në Ministrinë e Zhvillimit Rajonal, Musa Cena, ka raportuar se ka qenë pjesë e mbledhjes së Qeverisë së Kosovës në sallën P-31.