Postet nga: murat mehmeti

Gjykimi i ish-shefit të Hetimeve të ATK-së, dëshmitari tregon si e zbuloi aferën që buxhetit të Kosovës i kushtoi miliona euro

Në Gjykatën e Prishtinës sot ka vazhduar gjykimi ndaj ish-shefit të Njësitit të Hetimeve të Administratës Tatimore të Kosovës, Safet Krasniqi.

Ish shefi i Hetimeve në ATK del para gjykate nën akuzat për korrupsion

Ish shefi i Njësitit të Hetimeve në Administratën Tatimore të Kosovës, Safet Krasniqi, është ulur në bankën e të akuzuarit për t`u përballë ...

O’Connell: Duhen zyrtarë trima si Murat Mehmeti për ta luftuar korrupsionin

Ambasadori i Britanisë në Kosovë, Ruairi O’Conell, ka thënë se duhet trimëri për të luftuar korrupsionin.

Ndryshimet ligjore që synojnë mbrojtjen e “Murat Mehmetëve”

Ishte nëntori i vitit 2016 kur inspektori Murat Mehmeti në “Emisionin Jeta në Kosovë” rrëfeu se për dyshimet brenda Administratës Tatimore të Kosovës me anë të ...

Mehmeti: Bizneset Fiktive në Veri, Pronarët janë Familjarë

Emisioni “Drejtësia në Kosovë”, transmetoi reportazhin ekskluziv të bastisjeve në Mitrovicën Veriore. Nën drejtimin e prokurorit Sahit Tmava,  Prokuroria e Shtetit  në Mitrovicë ka nisur të më...

Haziri: Veriu është ‘Tokë e Askujt’

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri komentoi mbi gjendjen në veriun e Kosovës pas vrasjes së politikanit Oliver Ivanoviq në Mitrovicë...

Murat Mehmeti dhe ‘Insajderi’ Nderohen me Çmimin për Demokraci 2017

Murat Mehmeti, denoncuesi i skemës së evazionit fiskal në Administratën Tatimore të Kosovës (ATK) dhe gazeta online 'Insajderi', publikuese e një sërë hulumtimesh mbi korrupsionin dhe ...

Kallxuesi Murat Mehmeti Nderohet me Çmimin për Guxim Qytetar

Murat Mehmeti, inspektori tatimor që hetoi dhe bëri publike keqpërdorimet milionëshe nga Administrata Tatimore e Kosovës përkundër presioneve në punë, u nderua si qytetari ...