Postet nga: murat jashari

Dështon seanca në rastin e njohur si “Syri i Popullit”

Ka dështuar të mbahet seanca në rastin e njohur si “Syri i Popullit”. Arsyeja e dështimit të kësaj seance, ishte mungesa e avokatit Naim Rudari, i cili ...

Prokuroria nis hetimet për vdekjen e Murat Jasharit

Prokuroria e Prishtinës e ka konfirmuar për KALLXO.com se me urdhër të prokurorit kujdestar kanë filluar hetimet për vdekjen e Murat Jasharit, i cili akuzohej ...

Shërbimi Korrektues: Murat Jashari po trajtohej në Mjekim Intensiv në momentin e vdekjes

I akuzuari për plagosjen e Azem Vllasit në vitin 2017, Murat Jashari, ka vdekur sot si pasojë e kancerit.

Vdes Murat Jashari, i akuzuar për plagosjen e Azem Vllasit

Para disa minutave ka vdekur Murat Jashari, i akuzuari për plagosjen e Azem Vllasit.

Gjykata i shqipton trajtim psikiatrik Murat Jasharit, i akuzuar për tentimvrasjen e Azem Vllasit

Gjykata i shqiptoi masën e trajtimit të detyrueshëm psikiatrik me ndalim në Institutin e Psikiatrisë Forenzike në Prishtinë, Murat Jashari i akuzuar për tentimvrasjen e Azem Vllasit.

Jepet fjala përfundimtare në gjykimin për plagosjen e Azem Vllasit

Në gjykimin ndaj Murat Jasharit, i akuzuar për vrasje të rëndë e mbetur në tentativë ndaj Azem Vllasit, Prokuroria kërkoi shqiptimin e masës së trajtimit të ...

Gjykimi për tentim-vrasjen e Azem Vllasit, eksperti tregon për gjendjen shëndetësore të Murat Jasharit

Murat Jashari, i akuzuar për vrasje të rëndë e mbetur në tentativë, është ulur sërish sot në bankën e të akuzuarit në Gjykatën e Prishtinë...

Lushtaku: Murat Jashari - njeriu më i qëlluar për president

Ish-kryetari i Komunës së Skenderajt dhe anëtari i Kryesisë së PDK-së, Sami Lushtaku, ka folur për postin e presidentit të ardhshëm të Kosovës.