Postet nga: murali

"Vëllait" Putin i kushtohet një mural në Beograd (FOTO)

Një mural kushtuar presidentit rus Vladimir Putin, me urdhër të të cilit forcat ruse po sulmojnë Ukrainën për të dhjetën ditë me radhë, është pikturuar në ...

Artistët afganë falënderojnë Shqipërinë përmes një murali

Disa artistët afganë të strehuar në Shqipëri pas depërtimit nga Afganistani, përmes një murali të punuar në njërën nga ballinat e ndërtesave në ...

Krimineli i luftës Ratko Mlladiq ‘lartësohet’ në Zveçan, mekanizmat shtetërorë të Kosovës heshtin

Ditë më parë u mbajt një protestë e madje u arrestuan edhe dy aktiviste qytetare të cilat kundërshtonin vendosjen e një murali në qendër të Beogradit me figurë...

Protestë në Beograd kundër muralit kushtuar Mlladiqit

Disa organizata joqeveritare, aktivistë të të drejtave të njeriut dhe qytetarë protestuan të shtunën, më 13 nëntor në Beograd, duke kërkuar heqjen e një murali kushtuar kriminelit të ...

Inaugurohet murali me portretin e Nexhmije Pagarushës në Prishtinë

Është inauguruar sot në Prishtinë, murali “Nexhmije Pagarusha” në Prishtinë. Ky mural i realizuar nga artistja spanjolle Alba Fabre, është punuar në ballinën e njërës prej ndë...

Sot përurohet murali për Nexhmije Pagarushën në Prishtinë

Sot do të promovohet Murali “Nexhmije Pagarusha”. Murali është punuar në ballinën e një ndërtese në rrugën “Qamil Hoxha” në Prishtinë, nga artistja spanjolle Alba Fabre.

Ndalohet dhe lirohet aktivistja që hodhi vezë në muralin e Mlladiqit

Aktivistja për të drejtat e njeriut në Serbi, Aida Qoroviq, u ndalua të martën nga policia në Beograd, pasi hodhi vezë në një mural me imazhin e Ratko ...

Serbia arreston aktivistet se qëlluan me vezë muralin e Ratko Mlladiqit

Policia arrestoi dy persona pasi qëlluan me vezë një murale të kriminelit serb të Bosnjës të kohës së luftës Ratko Mlladiq në kryeqytetin serb, Beograd, të ...