Postet nga: MSH

15 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka njoftuar se të shtunën janë regjistruar 15 raste me koronavirus, pas testimit të 2.579 mostrave. Në 24 orët e fundit nuk ka viktima.

31 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në nivel vendi janë shënuar 31 raste të reja të infektimit me SARs-CoV-2 nga 2 mijë e 332 testime të bëra nga Instituti Kombëtar i ...

Një i vdekur dhe 29 të infektuar me COVID-19 brenda 24 orëve

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se një person ka vdekur dhe 29 persona kanë rezultuar të infektuar me COVID-19 brenda 24 orëve nga 2 mijë e 526 mostra ...

35 qytetarë të infektuar me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit

35 qytetarë kanë rezultuar të infektuar me SARS-CoV-2 gjatë 24 orëve të fundit në nivel vendi, nga 2 mijë e 193 testime të kryera nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ...

Një i vdekur dhe 25 raste pozitive me COVID-19 për 24 orë në Kosovë

Një person ka vdekur me COVID-19 si dhe 25 persona kanë rezultuar pozitiv me SARS-CoV-2 gjatë 24 orëve të fundit në nivel vendi, nga 2 mijë e 370 mostra të testuara për ...

Nuk pritet të ketë lehtësim të masave kundër COVID-19

Masat për parandalimin e përhapjes së pandemisë COVID-19 në Kosovë mund të jenë në fuqi edhe për dy javët e ardhshme. Kjo është bërë e ...

Për 24 orë afër 9 mijë qytetarë janë vaksinuar kundër COVID-19

8 mijë e 777 qytetarë janë vaksinuar kundër SARS-CoV-2 gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë.

Një i vdekur e 7 të infektuar me COVID-19 në 24 orët e fundit

Një person ka vdekur e shtatë persona të tjerë kanë rezultuar të infektuar me coronavirus gjatë 24 orëve të fundit në nivel vendi nga 1 mijë e 515 mostra të dyshuara.