Postet nga: MPJD

Pritjet e gjata në kufi, MPJD krijon shtabe emergjente për t`u dalë në ndihmë mërgimtarëve

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës ka krijuar shtabe emergjente për të menaxhuar ardhjet e bashkatdhetarëve.

Ministria e Jashtme reagon ndaj deklaratës së ministrit serb për armatosje të Serbisë nga Rusia

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD), ka reaguar ndaj deklaratës së ministrit të ri serb të Mbrojtjes, i cili thuhet të ketë  deklaruar se “tridhjetë ...

MPJD njofton se Serbia ka liruar Agim Gjocajn, kërkon lirimin e menjëhershëm të Nezir Mehmetajt

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës (MPJD), ka njoftuar se Serbia ka liruar Agim Gjocajn, dhe kërkon lirimin e menjë...

MPJD dënon arrestimin e një shtetasi kosovar në Serbi

 

Meliza Haradinaj: Vizita e Vuçiqit do të konsiderohej provokuese dhe e parealizueshme

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës ka njoftuar se vizita, për të cilën raportuan mediat, se do të mund të ndodhte nga presidenti i Serbisë, ...

MPJD: Vendimi për pezullim nuk i përfshinë konsujt dhe ambasadorët

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës përmes një komunikate për media ka sqaruar për vendimin e ministres Meliza Haradinaj- Stublla për pezullimin e ...

​Ministria e Punëve të Jashtme fton AKI-në të mbrojë informacionet

Ministria për Punë të Jashtme dhe Diasporës ka ftuar Agjencinë Kosovare për Inteligjencë (AKI) që të vlerësojë sigurinë fizike të informacioneve dhe të mbështes masat ...

Punonjësit e Ministrisë së Punëve të Jashtme dalin negativë në testin për COVID-19

Sot, në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës janë testuar disa zyrtarë. Por, siç ka njoftuar MPJD-ja, të gjithë ata kanë rezultuar negativë në testin për ...