Postet nga: MPJ

MPJD: Një sulm terrorist i kryer nga grupet kriminale të Serbisë vrau një polic të Kosovës

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës përmes një deklarate për media e ka quajtur sulm direkt ndaj sigurisë dhe sovranitetit të vendit sulmin terrorist në ...

MPJ: Të pikëlluar nga tërmeti shkatërrues në Marok, të gatshëm për ofrim ndihme

Ministria e Punëve të Jashtme ka shprehur pikëllim për tërmetin që goditi Marokun duke lënë të vdekur qindra persona.

Ministrja Gërvalla pret në takim homologun e saj grek, Nikos Dendias

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla ka pritur në takim homologun e saj grek, ministrin e Punëve të Jashtme të Greqisë, Nikos Dendias.

Thyhet me gurë një xham në objektin e Ministrisë së Punëve të Jashtme

Një xham i Ministrisë së Punëve të jashtme është thyer. Siç bën të ditur Policia në raportin 24 orësh dyshohet se dy fëmijë e kanë thyer xhamin ...

Donika Gërvalla-Schwarz: BE-ja nuk ka arsye të mohojë liberalizimin e vizave për Kosovën

Në një intervistë për Zërin e Amerikës kryediplomatja e Kosovës Donika Gërvalla - Schwarz thekson se vendi i saj është i përkushtuar për ...

MPJD: Vetëm një person po trajtohet nga aksidenti, të tjerët janë liruar nga spitali

Sot, në orët e para të mëngjesit, një autobus i cili ishte nis nga Kosova drejt Gjermanisë u aksidentua në Austri, por që sipas të dhënave deri ...

Nis procesi i blerjes së objekteve të ambasadave të Kosovës në Uashington dhe Londër

Qeveria e Kosovës, sot ka marrë vendim për të filluar procedurat për blerjen e objekteve të ambasadave të Republikës së Kosovës në Uashington DC në ...

MPJ pagoi bileta aeroplani në vlerë mbi 3,300 euro për mysafirin që nuk erdhi

Dy bileta në vlerë mbi 3,300 euro ish rezervuan nga Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës për mysafirin nga Afrika, i cili nuk erdhi.