Postet nga: moti

Moti: Vapë, pasdite me vranësira

Do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat pas dite, në pjesën qendrore, veriperëndimore dhe jugore do të sjellin reshje afatshkurta dhe të izoluara shiu.

Kosova me temperatura rekorde

Instituti kombëtar i shëndetit publik ka paralajmëruar temperatura të larta gjatë së martës.

Temperaturat për javën e ardhshme

Fushat me presion të lartë atmosferik të cilat e kanë përfshirë Ballkanin do të jenë të qëndrueshme edhe gjatë javës së ardhshme, duke krijuar kushte edhe pë...

Vikendi në deti, këto janë Temperatura në bregdet

Temperatura në bregdet deri në 33 gradë Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga vlera normale të presionit të atmosferik e cila do të kushtëzojë Shqipërinë me mot të që...

Ja kur do të kthehen temperaturat e larta

Fusha të presionit të lartë nga Mesdheu kanë filluar të shtrihen mbi rajon, ku sot e gjatë ditëve në vijim do të favorizojnë mot më stabil me kthjellime dhe ...

Këto janë temperaturat për sot

Fronti i ftohtë i cili përfshiu sot Kosovën dhe disa pjesë tjera të rajonit shkaktojë destabilizim të fuqishëm të motit ku pati shtrëngata të fuqishme lokale ...

Parashikimi i motit, ja kur bie shi

Institucioni Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se gjatë dy ditëve në vazhdim do të ketë ulje të temperaturave si dhe reshje shiu.

Temperaturat sot në Kosovë

Gjykuar sipas ecurive sinoptike, vendi ynë edhe sot do të jetë nën ndikimin e valës së nxehtë ajrore nga Afrika.