Postet nga: moti në Kosovë

Moti në Kosovë, të shtunën dhe të dielen

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka publikuar të dhënat për motin në dy ditët e ardhshme.

Parashikimi i motit për ditët e vikendit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka publikuar të dhënat për motin gjatë fundjavës.

Mot i ngrohtë në Kosovë

Sot në Kosovë do të mbajë kohë me diell, ku temperaturat do të arrijnë deri në 32 gradë Celsius, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

VIDEO – Mjekët kërkojnë kujdes nga moti i ndryshueshëm

Ndryshimi i shpeshtë i motit këtyre ditëve po ndikon në keqësimin e gjendjes shëndetësore të të sëmurëve dhe të moshuarve. Vetëm në 24 ...

Moti gjatë vikendit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se këtë vikend mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Sonte, Shi e Borë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se vranësirat dhe reshjet e shiut dhe borës do ta karakterizojnë vendin gjatë kësaj periudhe.

Parashikimi i Motit për Pesë Ditë

Sipas Institutit Hidrometeorologjik, vendi ynë do të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të rritur atmosferik.

Thatësira ‘Lucifer’ Dëmton Rëndë Bujqësinë në Ballkan

Ndërsa shumica e popullsisë së Ballkanit vazhdon pushimet e verës, zyrtarët në rajon kanë filluar të llogarisin dëmin që vala e tejzgjatur e të nxehtit, të ...