Postet nga: moti i lig

Pas pasojave nga moti i lig, në komunën e Hanit të Elezit qëndron Komisioni shtetëror për vlerësimin e dëmeve

Pas dëmeve të shkaktuara nga breshri dhe shiu në territorin e komunës së Hanit të Elezit, sot, më 23.05.2024, Komisioni qendror për vlerësimin e dëmeve ka ...

Hani i Elezit ballafaqohet me pasojat një ditë pas breshrit dhe reshjeve të shiut

10:48 - Pasojat nga vërshimet, flet kryetari i Hanit të Elezit

Policia flet për dëmet që ka shkaktuar rrëzimi i lisit në Ferizaj

Pak orë më parë për shkak të motit të lig, një lis është rrëzuar dhe ka rënë mbi një veturë në parkingun e Spitalit Rajonal të Ferizajt.

Bulliqi: Moti i lig ka shkaktuar dëme të konsiderueshme në disa fshatra të Podujevës

Moti me erëra të forta dhe breshër ka shkaktuar dëme të konsiderueshme në disa fshatra të komunës së Podujevës.

Të paktën nëntë viktima nga moti i keq në Europë

Ka shkuar në nëntë numri i personave që kanë vdekur nga moti i keq që ka goditur Spanjën, Portugalinë dhe Francën, teksa këto shtete po pë...

Moti i lig godet Italinë, evakuohen qindra persona

Italia po përballet me motin e lig që ka përfshirë pjesën qendrore dhe veriore të vendit.

Parashikimi i motit, reshje të lehta bore

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot në vendin tonë temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -10 deri -9 gradë Celsius.

‘American School of Kosova’ Punoi të Enjten dhe të Premten

Moti i ftohtë ishte arsyetimi i vendimit të Ministrisë së Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë për ndërprerjen e mësimit në nivel vendi për tre ditët ...