Postet nga: moskë

Tetë të vdekur pas zjarrit në një bujtinë në Moskë

Tetë njerëz kanë vdekur si pasojë e flakëve në një bujtinë 15-katëshe në Moskë, pas dështimit të alarmit, kanë thënë zyrtarët më 29 korrik.

Roboti ia thyen gishtin një djali 7-vjeçar gjatë një ndeshje shahu në Moskë

Një robot i ka thyer gishtin një djalit shtatëvjeçar gjatë një ndeshje shahu në Moskë javën e kaluar, transmeton BBC.

Deutsche Welle mbyll byronë në Moskë

Deutsche Welle (DW) në Rusi është mbyllur një ditë pasi Moska i tha transmetuesit gjerman se do t'i revokonte akreditimin.

Nënsekretarja amerikane e Shtetit vizitë në Moskë

Rusia ka marrë vendim të lejojë Nënsekretaren amerikane të Shtetit Victoria Nuland të vizitojë këtë vend për bisedime, pavarësisht se e kishte futur më parë atë ...

Përpjekjet e dështuara të grushtit të shtetit në ish Bashkimin Sovjetik

Tridhjetë vjet më parë, një grup radikal u përpoq të kryente një grusht shteti në Bashkimin Sovjetik me synimin për të ndaluar reformat e nisura nga Presidenti Mihail ...

Merkel shkon në Moskë në kohën e raporteve të tensionuara

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, do ta vizitojë Rusinë më 20 gusht për bisedime me presidentin rus, Vladimir Putin. Njoftimi u bë nga ana e qeverive ruse dhe gjermane. Vizita e ...

Moska e bën të detyrueshëm vaksinimin për punëtorët publikë

Autoritetet e qytetit të Moskës njoftuan të mërkurën se të gjithë punëtorëve me role publike, do t’u kërkohet të vaksinohen kundër së...

Rusia thërret ambasadorin e saj nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Ambasadori rus në Shtetet e Bashkuara u kthyer në Moskë të dielen pasi u thirr për konsultime emergjente pas tensioneve në rritje me Uashingtonin pas komenteve të Presidentit Joe ...