Postet nga: moska

Moska mbulohet nga bora, ndërsa temperaturat në Siberi bien në minus 56 gradë

Temperaturat në pjesë të Siberisë kanë rënë në minues 56 gradë të hënën, ndërsa kryeqyteti i Rusisë, Moska, është përballur me reshje rekorde të borës ...

Rusia thotë se e parandaloi një sulm të madh ukrainas në Moskë

Rusia e ka zmbrapsur një sulm të madh ukrainas, i cili përfshiu së paku 24 dronë, në pesë rajone, përfshirë kryeqytetin Moskë, tha Ministria e Mbrojtjes e Rusisë të ...

Kievi dhe Moska cak i sulmeve me dronë

Si Kievi, ashtu edhe Moska, ishin cak i sulmeve me dronë gjatë natës të cilat gjerësisht u zmbrapsën nga mbrojtjet ajrore në të dy shtetet, thanë autoritetet ...

NATO dënon tërheqjen e Moskës nga një traktat kyç i pas Luftës së Ftohtë

NATO dënoi të martën vendimin e Rusisë për t'u tërhequr nga Traktati për Forcat e Armatosura Konvencionale në Evropë, një marrëveshje kyçe e ...

Delegacioni i Hamasit diskuton me zyrtarët në Moskë për lirimin e pengjeve

Ministria e Jashtme e Rusisë ka konfirmuar më 26 tetor se delegacioni i grupit militant Hamas, e ka vizituar të enjten Moskën, për të diskutuar për situatën ...

Kryministri armen: Mbështetja vetëm te Rusia për siguri “gabim strategjik”

Kryeministri i Armenisë Nikol Pashinyan, ka thënë se politika e vendit të tij që të mbështetet vetëm te Rusia për të garantuar sigurinë, ka qenë gabim ...

Mbyllen përkohësisht aeroportet kryesore të Moskës pas një sulmi me dron

Rusia ka raportuar për një sulm të ri me dron në Moskë mëngjesin e 26 gushtit, që ka detyruar autoritetet që përkohësisht të pezullojnë operacionet në tre ...

Arrestohet një kritik i Putinit në Moskë

Blogeri rus pro luftës, Igor Girkin, i cili e ka kritikuar strategjinë ushtarake të Rusisë në Ukrainë, është arrestuar në Moskë, nën akuzat për ekstremizëm.