Postet nga: monopoli ne homologim

Pas shumë vitesh hiqet homologimi për veturat e reja

Ministria e Infrastrukturës ka njoftuar se është larguar Homologimi për automjetet e reja.

Limaj nuk premton se do të votoj të ndaloj monopolin në homologim

Kandidati për kryeministër nga koalicioni NISMA- AKR-PD, Fatmir Limaj nuk dha premtim nëse do të ndaloj monopolin në homoligimin e makinave.

Limaj thotë se nuk ka pasur treg për dy kompani të homologimit të makinave

Kandidati për kryeministër nga koalicioni, Nisma- AKR- PD, Fatmir Limaj pas një debati me ekspertët tregoi se në kohën kur i është dhënë kontrata pë...

Pal Lekaj në Zvicër, përderisa deputetët mblidhen për të folur për monopolin e homologimit

Deputetët e Kosovë do të mblidhen nesër për të diskutuar vendimet qeveritare që quan në një monopol të homologimit të automjeteve.

Kuvendi mblidhet të premten për të diskutuar monopolin në homologim

Të premten, më 28 qershor Kuvendi i Kosovës do të mblidhet në një seancë të jashtëzakonshme për të diskutuar për monopolin në homologim.

Lekaj: 'Eurolab'-it po ia vazhdon monopolin ligji që e ka miratuar LDK dhe PDK

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj para deputetëve të Kuvendit të Kosovës ka hequr të gjitha “fajet” nga vetja për monopolin në homologim të automjeteve. Vazhdimin e ...

BE: Nëse nuk e ndalni Pal Lekajn, do ta keni monopolin në homologim edhe për 10 vite

Shefja e zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova i’a ka rrëfyer deputetëve të Kuvendit të Kosovës dëmet që priten të shkaktohen në...

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!