Postet nga: MMPHI

Ministria e Infrastrukturës deklarohet pas komenteve të deputetit Qalaj se Shpella e Gadimes ka staf joprofesional

Deputeti i PDK-së, Rashit Qalaj, gjatë seancës së Kuvendit të Kosovës më 29 shtator, ka kritikuar punëtorët në “Shpellën e Gadimes”, duke thënë se stafi ...

Komuna e Prishtinës nis procedurat për ndërtimin e "Rrugës A”, pjesa e parë do kushtojë 9.5 milionë euro

Komuna e Prishtinës ka shpallur tenderin për ndërtimin e "Rrugës A". Kostoja e pjesës së parë të këtij projekti kap vlerën e 9.5 milionë ...

Kuvendi miratoi ligjin për ratifikimin e marrëveshjes së bashkëfinancimit për linjën Durrës- Prishtinë

Me 83 vota për, Kuvendi i Kosovës ka miratuar ligjin për ratifikimin e marrëveshjes së bashkëfinancimit për studimin e fizibilitetit dhe projekt idesë për ...

Agjencia Kundër Korrupsionit ka filluar sot hetimet ndaj këshilltarit të Liburn Aliut, Florent Ramqaj

Drejtori i Agjencisë Kundër Korrupsionit, Yll Buleshkaj, në emisionin “Kallxo Përnime” ka thënë se kanë filluar sot procedurat për pretendimet se njëri nga këshilltarë...

Liburn Aliu flet për shkarkimin e shefit të prokurimit, Nexhat Krasniqi - thotë se nuk e ka bashkëpunëtor

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu ka thënë se shkarkimi i shefit të divizionit të prokurimit, Nexhat Krasniqi ka ardhur si shkak i fuzionimit ...

Prokuroria Speciale nis hetimet për rastet e dyshuara për korrupsion të raportuara në media

Prokurori i Shtetit përmes një komunikate për media ka njoftuar për nisjen e verifikimit dhe hetimit të shikimeve në media lidhur me rastet e dyshuara për ...

Shkarkohet sekretari i Ministrisë së Mjedisit dhe Infrastrukturës, Izedin Bytyqi

Izedin Bytyqi është shkarkuar nga pozita e Sekretari të Përgjithshëm të Ministrisë së Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës.

Nexhat Krasniqi nuk mban më pozitën e shefit të Prokurimit në MMPHI

Shefi i Prokurimit në Ministrinë e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, MMPHI, Nexhat Krasniqi nuk mban më pozitën udhëheqëse të këtij divizioni.