Postet nga: mjeti shpërthyes

KFOR

KFOR-i ndihmon në asgjësimin e një mjeti të dyshimtë shpërthyes në Mitrovicë

Një njësi finlandeze e KFOR-it ka ndihmuar në asgjësimin e një municioni të dyshimtë shpërthyes në Mitrovicën e Jugut.

Gjendet një mjet shpërthyes në Ranillug, KFOR-i e asgjëson

Dje më 30 mars në komunën e Ranillugut, njësiti për deminim i KFOR-it e ka asgjësuar një mjet të dyshuar shpërthyes.

Policia flet për rastin e mjetit të dyshuar shpërthyes në Stacionin e Autobusëve

Policia e Kosovës ka reaguar lidhur me dyshimet për një mjet shpërthyes në Stacionin e Autobusëve në Prishtinë.

Policia: Nuk ka mjet shpërthyes në lagjen 'Bregu i Diellit'

Më herët në media u raportua për një mjet të dyshuar shpërthyes në lagjen “Bregu i Diellit” në Prishtinë, por pas reagimit të Policisë ka rezultuar se ...

Pejë, qytetari gjen mjet shpërthyes

Një qytetar nga Peja dje ka lajmëruar në polici se ka gjetur një mjet të pashpërthyer.

Ferizajasi gjen granatë dore

Një qytetar i Komunës së Ferizajt ka hasur në një grantë dore, derisa ishte duke e rrënuar një mur.

Shpërthim në Pejë- Dëmtohen dy Vetura dhe një Lokal

Policia në raportin 24 orësh njofton se në pranë një shtëpie në Pejë është hedhur një mjet shpërthyes.

Hedhet Bombë në një Hotel në Veri

Një mjet shpërthyes është hedhur para orës 20:00 të natës së sotme në Hotelin “Sasha” që ndodhet në Mitrovicën Veriore, por për fat ai nuk ka ...