Postet nga: mjet shpërthyes

Shpërthen një mjet në oborrin e një qytetari në Ranillugë

Një mjet dyshohet se ka shpërthyer dje në oborrin e një qytetari në fshatin Kromjan i Epërm në Ranillugë.

Ranillug, hidhet mjet shpërthyes në terracën e një kafiterie

Të shtunën rreth orës 22:45 nga persona të panjohur është hedhur një mjet shpërthyes në terracën e një kafiterie në Ranillug.

Lista Serbe u bën thirrje qytetarëve të mos e rrezikojnë sigurinë e ushtarëve të KFOR-it

Lista Serbe u ka bërë thirrje qytetarëve që të mos rrezikojnë sigurinë e ushtarëve të KFOR-it.

Zhvillimet në veri, dyshime për shpërthim në Zveçan

Situata në veri, sidomos në Zveçan vazhdon të jetë e tensionuar.

FSK-ja dhe KFOR-i asgjësojnë gjashtë predha në Shtime

Policia e Kosovës njofton se njësia për deminim e FSK-së dhe KFOR-it, pas raportimit që kishte bërë qytetari për gjetjen e tri mjeteve të pashpë...

Elbasan, 3 të plagosur nga shpërthimi i një granate të vjetër teksa punonin tokën

Tre persona janë plagosur nga shpërthimi i një granate të vjetër teksa punonin tokën e tyre.

Gjendet një mjet shpërthyes në Shtime

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë ditës së djeshme një ankues ka raportuar se ka hasur në një mjet të dyshuar shpërthyes.

Lajmëruan rrejshëm për mjet shërthyes në një lokal në Leposaviq, nisin hetimet

Policia e Kosovës është duke hetuar një rast të lajmërimit të rrejshëm në Leposaviq.