Postet nga: mjeku

Klinë - Mjeku kapet duke punuar, dyshohet se pati kontakt me të infektuar me coronavirus

Një mjek është hasur dje duke punuar në klinikën e tij private, në kundërshtim me masat e marra kundër përhapjes së coronavirusit.

Sulmohet mjeku në Fushë Kosovë, një i arrestuar

Një person është arrestuar si i dyshuar se ka sulmuar fizikisht një mjek në vendin e tij punës në QKMF-në e Fushë Kosovës.

Prokuroria: Shumë shpejt do të ngritet aktakuza për skandalin e Drenasit

Në një prononcim për KALLXO.com, Ruhan Salihu, prokuror i rastit ndaj të dyshuarve për skandalin seksual me nxënësen nga Drenasi, ka deklaruar se Prokuroria i ...

Arsyet e lirimit nga paraburgimi të policit dhe profesorit, të dyshuar për skandalin seksual me nxënësen nga Drenasi

KALLXO.com dje ka raportuar se me kërkesën e Prokurorisë, Gjykata e Prishtinës ua ka ndryshuar masën e sigurisë dy të dyshuarve për keqpërdorim ...

Aktakuzë ndaj burrit që sulmoi mjekun pasi nuk ia trajtoi vajzën gjatë grevës

R.H nga Gjilani dyshohet se ka sulmuar një mjek kujdestar në Shtëpinë e Shëndetit në një fshat të Gjilanit, meqë nuk i ofruan ndihmë mjekësore pë...

Mjeku në Gjilan shantazhohet për 2000 euro

Policia e Kosovës njofton se janë arrestuar dy burra dhe një grua nën dyshimin për shantazh ndaj një mjeku në qytetin e Gjilanit.

Problemet me sy te fëmijët dhe trajtimi

Problemi i fëmijëve me të pamurit është shqetësim që kërkon trajtim të shpejtë e profesional. Sot ka më shumë fëmijë që bartin syze, por jo ...

Konferencë për të drejtat e pacientit

Shoqata e të Drejtave të Pacientëve në Kosovë sot nga ora 09:00 mban konferencën ndërkombëtare shkencore “Profesionisti shëndetësor, pacienti dhe të drejtat e tyre”, ka ...