Postet nga: mjaltë

Sekuestrohen mbi 140 kavanoz me mjaltë në Prevallë

Policia e Kosovës ka njoftuar se nga tri raste të ndara gjatë ditës së djeshme në Prevallë, kanë gjetur dhe sekuestruar gjithsej 146 kavanoz me mjaltë dhe 40 kilogram djathë ...

Kontrabandë me mallra, Policia kap mbi 300 kg mjaltë me përmbajtje të dyshimtë

Policia e Kosovës ka arritur të parandalojë kontrabandimin e rreth 320 kilogramëve mjaltë me përbërje të dyshimtë në fshatin Komollgavë të Ferizajt.

Në Ferizaj e Han të Elezit konfiskohen mbi 7 mijë kilogramë mjaltë pa origjinë

Policia e Kosovës ka konfiskuar sot mbi 7 mijë kilogramë mjaltë të cilat dyshohet se janë pa origjinë.

Shiti mjaltë industrial duke thënë se është natyral, arrestohet i dyshuari në Podujevë

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka identifikuar një të dyshuar, i cili ka shitur mjaltë industrial me prejardhje të papërcaktuar, duke e prezantuar atë si mjaltë natyral.

Kontrabandimi i 2 mijë kg mjaltë, i dyshuari i ik Policisë

Gjatë ditës së djeshme Policia e Kosovës kishte njoftuar se kanë arritur që të parandalojnë kontrabandimin e 2 mijë kilogramëve mjaltë.

Policia sekuestron mjaltë në vlerë mbi 20 mijë euro

Policia Kufitare e Kosovës ka bërë të ditur se ka parandaluar një rast të tentativës për kontrabandë me mallra në kufi, ku janë sekuestruar mallra të ...

Hudhër, limon dhe mjaltë, kombinimi ideal

Të gjithë e dimë që nuk ka një kurë të mirëfilltë ndaj të ftohtit. Të dhënat shkencore tregojnë se në botë janë mbi 200 lloje virusesh të ndryshme që ...

Arrestohet një shtetas i Serbisë në Gjilan, kontrabandonte 200 kilogramë mjaltë

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një shtetas serb në Gjilan, pasi gjatë kontrollit të veturës së tij janë hasur 200 kilogramë mjaltë të kontrabanduara nga Serbia.