Postet nga: Mizair Shabani

Ish-ministrja e Drejtësisë e quan skandaloz uljen e dënimit për Pjetër Ndrecajn

Ish-Ministrja e Drejtësisë dhe ish-deputetja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, ka deklaruar se është e shokuar me uljen e dënimit për Pjetër Ndrecajt, për vrasjen ...

(VIDEO) Pjetër Ndrecaj i qetë kur i shqiptohet dënimi për vrasjen e gruas dhe vajzës

Me shumë qetësi Pjetër Ndrecaj i ka zgjatur para gardianit duart për tu prangosur pak minuta pasi ka marrë njoftimin se do qëndroj në burg pë...

Gjykata ul dënimin për Pjetër Ndrecajn

Trupi gjykues, i kryesuar nga gjykatësi Gëzim Pozhegu,  e ka dënuar Pjetër Ndrecajn me 24 vjet e gjysmë burg pasi vendimi i Gjykatës së Apelit pë...

Shtyhet shpallja e aktgjykimit ndaj Pjetër Ndrecajt për vrasjen e gruas dhe vajzës

Sot ishte planifikuar që të bëhej shpallja e aktgjykimit ndaj Pjetër Ndrecaj, mirëpo seanca është shtyrë për të hënën.

Gjakovë, nesër shpallet aktgjykimi ndaj Pjetër Ndrecajt, i akuzuar për vrasjen e gruas dhe vajzës së mitur

Gjykimi maratonik ndaj Pjetër Ndrecajt, i akuzuar se në gusht të vitit 2018 kishte vrarë gruan e tij Valbonën dhe vajzën 9 vjeçare, nesër pritet të marrë ...

Afër fundit gjykimi maratonik i Pjetër Ndrecajt për vrasjen e gruas dhe vajzës

I prangosur dhe i përcjellur nga forcat e rendit, Pjetër Ndrecaj erdhi sot në Gjykatën e Gjakovës ku do të jepte fjalën përfundimtare.

Gjakovë, shtyhet për një muaj gjykimi për vërtetim të të dhënave personale të rrejshme

Gjykimi ndaj Shkelzen Ahmeti ish-zyrtar i gjendjes civile, i akuzuar për keqpërdorim të detyrës zyrtare dhe për falsifikim të dokumentit zyrtar, u caktua për datë...

Pjetër Ndrecaj: Në Polici e mora vesh se e kam vrarë gruan

I prangosur dhe i përcjellur nga forcat e rendit, Pjetër Ndrecaj erdhi sot në Gjykatën e Gjakovës.