Postet nga: Mitrovicë

Arrestohet e mitura, rrah motrën

Është arrestuar një vajzë e mitur me dyshimin se ka ushtruar dhunë fizike ndaj motrës së saj po ashtu të mitur.

Intervistë me Armend Agolli, kandidat i LDK-së për kryetar të Mitrovicës

Kandidati i LDK-së për kryetar të Komunës së Mitrovicës, Armend Agolli në një intervistë për KALLXO.com ka folur për kandidaturën e tij pë...

Rrahje masive në Mitrovicë, Polica arreston tre persona dhe konfiskon një armë zjarri

Policia e Kosovës ka arrestuar tre nga shtatë personat që ishin përfshirë në një rrahje mes vete. Ngjarja, sipas Policisë, ka ndodhur dje në rrugën “Dëshmorë...

Mitrovicë, thyhen xhamat e objekti të shtëpisë së shëndetit

Në shtëpinë e shëndetit në Mitrovicë sot gjatë ditës ka ndodhur një incident, ku janë thyer edhe xhamat e këtij objekti.

Qeveria vazhdon të heshtë për nisjen e ndërtimit të “Universitetit të Prishtinës në Mitrovicë”

Të premten, më 20 gusht, zyrtarë të Qeverisë së Serbisë, por edhe ministri për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës Goran Rakiç, nisën ndërtimin e “Universitetit ...

Vdes 11-vjeçari që kishte rënë në Liqenin Akumulues të Mitrovicës

11-vjeçari i cili para disa ditësh kishte rënë në Liqenin Akumulues në Mitrovicë nuk ka arritur t’iu mbijetojë lëndimeve që mori.

Burri kanos gruan dhe djalin me pistoletë në Mitrovicë

Një person është arrestuar nën dyshimin nën kërcënimin e pistoletë e ka kanosur bashkëshorten dhe djalin e tij.

Mitrovicë, në një aheng familjar sekuestrohen dy armë

Në një aheng familjar në Mitrovicë ka pasur të shtëna me armë zjarri.