Postet nga: mitrovica

Qeveria ndau 74 mijë euro për Mitrovicën

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e radhës, ka ndarë 74 mijë e 200 euro për Komunën e Mitrovicës, pas kërkesës që kjo e fundit e ...

Komunës së Mitrovicës i shtohet inkasimi i të hyrave komunale

Komuna e Mitrovicës ka rritje të të hyrave komunale prej 10 për qind.

Mitrovicasit mbesin pa Fakultetin Juridik dhe të Edukimit

Të gjithë ata që kanë planifikuar të bëhen studentë në Fakultetin e Edukimit dhe atë të Juridikut në Mitrovicë, nuk do të mund ta bëjnë këtë në ...

Agim Bahtiri paralajmëron luftë nëse ‘preket’ Mitrovica

Kryetari i Komunës së Mitrovicës Jugore, Agim Bahtiri, ka paralajmëruar luftë nëse preket Mitrovica.

Ajri në Mitrovicë tre herë më i ndotur se në Prishtinë

Sipas matjeve të ekipit të KALLXO.com sot në Mitrovicë, cilësia e ajrit arrin nivele të pashëndetshme të ndotjes.

Mitrovicës i kthehet rryma

Qyteti i Mitrovicës tashmë ka energji elektrike pasi kishte pasur ndërprerje dhe reduktime për disa ditë pas djegjes së një trafostacioni.

Këshilltari i Haradinajt: Nisma e Agim Bahtirit për bashkimin e Mitrovicës, folklor

Nisma e kryetarit të Komunës së Mitrovicës Jugore, Agim Bahtiri, e cila është përcjellë me një peticion të nënshkruar nga 17 mijë qytetarë, me synimin e bashkimit ...

Lista Serbe kundërshton deklaratat e presidentit Thaçi për Mitrovicën

Deklarata e presidentit, Hashim Thaçi se bashkimi i Mitrovicës është proces i pandalshëm, ka ngjallur reagimin e kryetarit të Listës Serbe, Goran Rakiq i cili e ...