Postet nga: mitrovica

Të shtëna me armë në sheshin e Mitrovicës

Në Mitrovicë më 28 maj, patrulla e Policisë së Kosovës ka dëgjuar të shtëna me armë zjarri në sheshin ‘Mehë Uka’ në Mitrovicë.

Dëmtohet gypi i ujësjellësit në Dërvar të Vushtrrisë, zona mbetet pa ujë

Kompania Rajonale Ujësjellësi "Mitrovica" ka bërë të ditur se pa ujë ka mbetur një pjesë e Qiqavicës.

Zjarr në çatinë e një ndërtese në Mitrovicë

Çatia e një ndërtese në Mitrovicë është përfshirë nga zjarri në orët e mbrëmjes.

Osmani: Mitrovica kurrë nuk do të harrojë tmerrin e 3-4 shkurtit të vitit 2000

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka kujtuar ngjarjen e 3 dhe 4 shkurtit të vitit 2000 në Mitrovicë.

Ndërpritet furnizmi me ujë të pijes për Mitrovicë dhe Skenderaj

Kompania Rajonale e Ujësjellësit "Mitrovica" ka njoftuar se sot do të ketë ndërprerje të furnizimit me ujë të pijës për Mitrovicë dhe Skenderaj.

I moshuari s'ka ku të shkojë, rri në korridoret e Spitalit të Mitrovicës

Një i moshuar që nga e shtuna është duke qëndruar pa përkujdesje. Ai po rri në korridoret e Spitalit të Mitrovicës.

Pse Bedri Hamza e fitoi Mitrovicën pa balotazh?

Kryetari i zgjedhur i Mitrovicës së Jugut, Bedri Hamza, ka thënë se ishin disa arsye pse ai ftoi pa balotazh në garën për të udhëhequr ...

Pesë raste të falsifikimit të parasë në tri qytete të Kosovës

Në 24 orët e fundit janë raportuar pesë raste të falsifikimit të parasë në tri qytete të Kosovës.