Postet nga: mitrovica

Mitrovica fiton në ndeshjen e parë të 'Ligës së Kampionëve'

Futbollistet e Mitrovicës kanë shënuar fitore në ndeshjen e parë të fazës kualifikuese që po zhvillohet në Malin e Zi.

Bahtiri ndryshon vendimin për punën të dielave në Mitrovicë

Bizneset e Mitrovicës do të mund të punojnë edhe të dielave. Ky vendim po quhet i përkohshëm nga komuna.

Mitrovica e vendosur që bizneset të mos punojnë të dielave

Muaj më parë kryetari i komunës së Mitrovicës kishte marr vendim që bizneset afariste të mos punonin të dielave.

Kriza për ujë në Gjilan, a po rrezikohen rajonet tjera?

Komuna e Gjilanit ka disa javë që ka shpallur gjendje emergjente të ujit të pijshëm.

KFV Mitrovica e fiton Kupën e Kosovës për veteranët (FOTO)

KFV Mitrovica e ka fituar Kupën e Kosovës për veteranët, pasi e ka mposhtur KFV Ferizajn me rezultat 6-5, pas ekzekutimit të penalltive dhe me rezultat ...

Pamje të rënda- Mitrovicasi rrëfen traumën e rrëmbimit dhe rrahjet

Mitrovicasi Valon Xhemajli thotë se ishte rrëmbyer e rrahur për disa orë nga një grup prej 7 deri në 8 persona.

Agim Bahtirit nuk i 'tunden' milionat

Pasuria e kryetarit të Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri në dy vitet e fundit nuk ka pësuar ndryshime.

Përurohet tuneli i renovuar i Mitrovicës

Në Mitrovicë është përuruar renovimi i tunelit saktësisht 23 javë që nga koha kur është futur në fazë të renovimit.