Postet nga: mitrovica

Voziti 122 km/h në zonën 60 km/h, i konfiskohet vetura shoferit në Mitrovicë

Policia e Kosovës ka njoftuar se në Mitrovicën e Jugut është hasur një shoferi duke bërë tejkalim të shpejtësisë në zonën 60 km/h, me shpejtë...

Publikohet programi i edicionit të 24-të të Javës së Frankofonisë në Kosovë

Edicioni i 24-të i Javës së Frankofonisë në Kosovë do të mbahet nga 21 deri më 27.03. 2024.

Ndahen 3 milionë euro për ndërtimin e shtëpive në Mitrovicë të Veriut

Është hapur thirrja publike për ndërtimin e shtëpive për pjesëtarët e komuniteteve jo shumicë në komunën e Mitrovicës së Veriut.

Kurti për viktimat e 3 e 4 shkurtit 2000: Ky spastrim etnik e ndryshoi krejtësisht strukturën demografike të Mitrovicës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka përkujtuar viktimat e 3 dhe 4 shkurtit të vitit 2000 në Mitrovicë.

Gjashtë vjet nga vrasja e Oliver Ivanoviqit, rasti ende i pazbardhur

Gjashtë vjet më parë, në Mitrovicën e Veriut, pranë zyrave të partisë së tij, Iniciativa qytetare Liria, Demokracia dhe Drejtësia (SDP), u vra politikani serb nga Kosova, Oliver ...

Vitin e ardhshëm pritet të nis faza e dytë e ndërtimit të shtëpive në Mitrovicë të Veriut - Pamje

Faza e dytë e ndërtimit të shtëpive në veri të Mitrovicës për banorët të cilët ishin shpërngulur gjatë luftës së fundit në ...

Atiq shtyn afatin për lirimin e objektit nga struktura ilegale në Mitrovicën e Veriut

Kryetari i Komunës së Mitrovicës së Veriut, Erden Atiq ka marrë vendim për të shtyrë afatin për lirimin e objektit i cili shfrytëzohet nga strukturat ...

Krasniqi: Rreth 700 familje do të përfitojnë drejtpërdrejtë nga ndërtimi i rrugës “Ali Zeneli” në Mitrovicë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka thënë se rreth 700 familjë do të përfitojnë drejtpërdrejtë nga hapja dhe ndërtimi i rrugës “Ali ...