Postet nga: Mitrovica e Veriut

Ura e Ibrit vazhdon të mbikëqyret nga forca të sigurisë - FOTO

Policia e Kosovës, KFOR, Carabinieri MSU janë parë duke qëndruar në urën e Ibrit në Mitrovicën e Veriut.

Erdhën nga Kamenica për ta vizituar veriun e Mitrovicës, sulmohen katër shqiptarë – Prokuroria dhe spitali japin detaje

Katër shqiptarë janë sulmuar fizikisht të hënën rreth orës 16:40 në sheshin “Car Llazar” në veri të Mitrovicës, ku dy prej tyre janë trajtuar në Spitalin ...

Gjashtë parti kanë aplikuar për certifikim për zgjedhje në veri, ndër to edhe PDK e LVV

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve (KQZ) ka pranuar gjashtë kërkesa për certifikim për pjesëmarrje në zgjedhjet e jashtëzakonshme në katër komunat me shumicë serbe ...

Tubimi në Mitrovicën e Veriut, Policia prezente në vendin e ngjarjes

Një grup i protestuesve, kryesisht gra janë mbledhur në qendër të Mitrovicës së Veriut.

Shefi i EULEX-it dhe Komandati i KFOR-it shëtisin në veri

Shefi i Misioni i Bashkimit Evropian për sundim të ligjit në Kosovë - EULEX, Lars-Gunnar Wigemark, bashkë me komandantin e KFOR-it, Angelo Michele Ristuccia, kanë shëtitur sot pë...

Sulmi i kameramanit në Mitrovicën e Veriut, deklarohet Policia e Kosovës

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se sot në orët e paradites, një grup të rinjsh nga komuniteti shqiptar, nëntë nxënës të shkollë...

Serbia përgatit përforcim financiar për serbët që braktisën institucionet e Kosovës

Serbët që braktisën institucionet e Kosovës, më 5 nëntor, sipas presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, “do të kenë përkujdesje”.

Krejt çka u tha sot në protestën e organizuar në Mitrovicën e Veriut

Qytetarët serb sot u mblodhën në sheshin "Car Llazari" në Mitrovicën e Veriut në shenjë proteste ndaj zhvillimeve të fundit në veri të vendit.