Postet nga: Mitrovica e Veriut

Gjykatësit nga veriu vazhdojnë punën në jug të Mitrovicës

Gjykatësit e Gjykatës Themelore në pjesën veriore të Mitrovicës janë duke vazhduar punën e tyre në objektin e gjykatës në jug.

Policia e Kosovës shpërndanë dhurata për fëmijët në Mitrovicë të Veriut

Në prag të festave të fund vitit, Policia e Kosovës ka shpërndarë dhurata për fëmijët në Mitrovicë të Veriut.

AGK reagon për shpërthimin në afërsi të gazetarëve në Mitrovicë të Veriut

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK) ka reaguar pas shpërthimit që ka ndodhur sonte në afërsi të ekipit të televizionit Tëvë 1, në "Lagjen e Boshnjakë...

9 policë janë tërhequr nga Jarinja për shkak të problemeve shëndetësore

Nëntë pjesëtarë të Policisë së Kosovës janë tërhequr nga Jarinja për shkak të problemeve shëndetësore që kanë.

Ministri Sveçla: Beogradi po dezinformon, s’ka lista për arrestim të ish-policëve

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, i ka quajtur dezinformata lajmet se kinse Policia e Kosovës ka arrestuar një ish-polic serb në Mitrovicën e Veriut.

Kryetari i posazgjedhur i asamblesë së Mitovicës së Veriut: Jemi tranzicion deri në zgjedhjet demokratike

Kryetari i posazgjedhur i asamblesë së Mitrovicës së Veriut, Nexhat Ugljanin, ka thënë se ai dhe asamblistët e rinj të zgjedhur sot, janë në tranzicion deri sa ...

LDK kërkon nga Qeveria koordinim me partnerët dhe aleatët e Kosovës për situatën në veri

Lidhja Demokratike e Kosovës ka thënë se sulmet ndaj institucioneve të Kosovës, pjesëtarëve të Policisë së Kosovës dhe të EULEX-it, si dhe mbyllja e ...

Me kërkesë të Policisë së Kosovës vendosen kamera të sigurisë në Lagjen e Boshnjakëve (VIDEO)

Sot ka filluar vendosja e kamerave të sigurisë në Lagjen e Boshnjakëve në Mitrovicë të Veriut.