Postet nga: mitrovica e jugut

Bedri Hamza: Gjendja e sigurisë në Mitrovicën e Jugut është e qetë

Kryetari i Mitrovicës së Jugut, Bedri Hamza ka folur para pak minutave për situatën në veri, duke thënë se është në kontakt të vazhdueshëm me ...

Skenderaj, ekspozoi pushkën në rrjete sociale, Policia ia sekuestron

Në 24 orët e fundit në katër raste të ndryshme kanë konfiskuar katër armë zjarri në rajonin e Mitrovicës së Jugut.

Haradinaj viziton bashkëpartiakët e tij në Mitrovicë të Veriut

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka takuar sot gjatës ditës përfaqësuesit e degës së partisë së tij në Mitrovicë të Veriut dhe atë të Jugut.

Aksion i Policisë, 5 persona kapen me rreth 60 kg drogë - PAMJE

Pas operacionit në veri të Mitrovicës, ku u arrestuan katër persona dhe u shkatërruar një laborator i drogës, Policia e Kosovës ka njoftuar se ka ...

Modeli i Mitrovicës së Jugut në parandalimin e ekstremizmit dhe trajtimin e të rikthyerve nga zonat e luftës

Me një numër të madh të të rikthyerve nga zonat e luftës, por edhe me numër të madh të personave që kanë rënë në kontakt me ...

Një vdekje e dyshimtë në Mitrovicë, Policia nis hetimet

Drejtoria Rajonale e Policisë në Mitrovicën e Jugut njofton se Policia ka pranuar një informatë se është gjetur një person pa shenja jete.

Hamza emëron nënkryetar të Mitrovicës së Jugut, Arian Tahirin

Kryetari i Mitrovicës së Jugut, Bedri Hamza ka emëruar nënkryetar të komunës, Arian Tahirin.

Bedri Hamza nis punën si kryetar i Mitrovicës

Kryetari i ri i Mitrovicës së Jugut, Bedri Hamza nga sot ka marrë edhe zyrtarisht këtë detyrë.