Postet nga: mitrovica e jugut

Detaje nga gjuajtja me armë zjarri mbrëmë në Mitrovicë të Jugut

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar mbrëmë në Mitrovicë të Jugut, në rrugën “Driton Veliu”, rreth orës 22:05.

Detaje rreth temave të diskutuara ndërmjet Lajçakut dhe Hamzës në Mitrovicë të Jugut

Kryetari i Mitrovicës së Jugut, Bedri Hamza (PDK) ka pritur sot në takim përfaqësuesin Special të Bashkimit Evropian, Mirosllav Lajçak dhe ambasadorin e BE-së në Kosovë, ...

Qeveria për urën mbi Ibër: Heqja e pengesave të lëvizjes, vendim i drejtë

Qeveria e Kosovës e ka quajtur vendim të drejtë nismën e Kuvendit Komunal të Mitrovicës së Veriut për hapjen e plotë për qarkullim të urë...

Gjykatësit nga veriu vazhdojnë punën në jug të Mitrovicës

Gjykatësit e Gjykatës Themelore në pjesën veriore të Mitrovicës janë duke vazhduar punën e tyre në objektin e gjykatës në jug.

Buxheti për vitin 2023 për Mitrovicën rreth katër milionë euro më i lartë se për vitin 2022

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, para qytetarëve të Mitrovicës ka prezantuar buxhetin për Komunën e Mitrovicës për vitin 2023.

IPK gjen dosje të të arrestuarve që nuk përmbajnë aktvendimin mbi ndalimin

Procedurat e arrestimit të të dyshuarve përcaktohen në bazë të ligjeve përkatëse, të cilat kërkohet të respektohen nga çdo palë e përfshirë në secilin rast.

Çka u sekuestrua në aksionin e sotëm të Policisë? (FOTO)

Policia e Kosovës sot ka zhvilluar një aksion në dy rajone të ndryshme, në Pejë dhe në Mitrovicë të Jugut, si rezultat i së cilit janë shoqëruar në ...

Kompania i solli produkte me afat të skaduar, ankohet në polici

Një person në Mitrovicën e Jugut është ankuar në Policinë e Kosovë se një kompani i ka sjellë produkte me afat të skaduar.