Postet nga: mito në gjykatë

Lirohet ish-gjyqtarja Safete Tolaj, dënohet djali i saj Fisniku

Gjykata e Ferizajt ka liruar nga akuza për keqpërdorim të detyrës zyrtare, ish-gjyqtaren Safete Tolaj. Sipas aktgjykimit të kësaj gjykate, Prokuroria nuk ka vërtetuar akuzë...

Gjykata sot merr vendimin për Safete Tolajn

Shpallja e aktgjykimit ndaj të akuzuarës Safete Tolaj, ish-mbikëqyrëse e Gjykatës së Deçanit, djalit të saj Fisnik Tolaj dhe të akuzuarit tjetër Granit Shehu ...

Rasti i shënjestruar, ish-gjyqtarja Tolaj edhe sot para Gjykatës

Ish-gjyqtarja e akuzuar për keqpërdorim të detyrës zyrtare, Safete Tolaj do të përballet sot me gjykatën në Ferizaj.

Rasti shënjestruar, Ish-gjyqtarja Tolaj para Gjykatës

Seanca ndaj ish-gjyqtares Safete Tolaj, e akuzuar për keqpërdorim të detyrës zyrtare gjatë kohës sa ishte gjyqtare, djalit të saj, Fisnikut, dhe zyrtarit të Policisë, Granit ...

Ish-Gjyqtarja Safete Tolaj Përballet Sot me Gjykatën

Ish-gjyqtarja Safete Tolaj, e akuzuar për keqpërdorim të autoritetit zyrtare gjatë kohës sa ishte gjyqtare do të dal sot para gjykatës.

Transferohet në Ferizaj Mitoja e Djalit të Gjyqtares Tolaj

Rasti i Safete Tolajt, gjyqtares dhe ish-përgjegjëses së Gjykatës Themelore të Pejës-Dega në Deçan, e cila dyshohet për keqpërdorim të detyrës zyrtare ...

Apeli Refuzon Ankesat e Gjykatëses dhe Djalit Sekser

Gjykatësja Safete Tolaj bashkë me djalin e saj, Fisnikun, u arrestuan dy javë më parë, një ditë pasi emisioni “Drejtësia në Kosovë” paralajmëroi transmetimin e hulumtimit.

Suspendohet Gjykatësja Safete Tolaj

Lajmin për KALLXO.com e konfirmoi kryetari i Këshillit Gjyqësor të Kosovës, Nehat Idrizi.