Postet nga: mishi

Pse mishi nuk është i mirë për veshkët

Nëse hani shumë mish mund të keni probleme me veshkët, sepse proteinat shtazore janë shumë të vështira për metabolizmin.

Konsumimi i mishit po i kontribuon ngrohjes globale

Ekspertët e Kombeve të Bashkuara besojnë se ndryshimi i mënyrës së të ushqyerit, nga produktet e mishit në pemë dhe perime, mund të ndihmojë në luftimin e ...

Skandali mishit nga Belgjika, dështon seanca ndaj të akuzuarit Anton Jupa

Seanca gjyqësore ndaj Anton Jupës, i akuzuar për në rastin e skandalit të mishit të prishur, i importuar nga Belgjika ka dështuar të mbahej sot në ...

Mungesa e thertoreve lë pa mish restorantet në Skrapar

Ylli Shahini është pronari i një restoranti të vogël në qytetin e Çorovodës. Biznesi i tij familjar është zhvilluar vitet e fundit. Mishi me nam i zonës – ...

Kërkohet paraburgimi për të dyshuarin për kontrabandim të 200 kilogramëve mish derri

A. Thaqi ditë më parë u arrestua nga policia nën dyshimin se po kryente vepër penale të kontrabandimit me mallra.

Mishi bën bashkë Sami Lushtakun, Sylejman Selimin, Ukë Rugovën e Lutfi Hazirin

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka pasur mysafir disa miq të cilët janë të njohur për publikun.

Trefishohet konsumi i mishit në nivel global

Numri i njerëzve tejkalohet me lehtësi nga kafshët. Në botë numri i pulave është 19 miliardë, numri i lopëve është 1.5 miliard, numri i deleve është 1 miliard e ...

Dosja e Prokurorisë: Mishi i skaduar nga Belgjika përfundoi në dyner e qebapa

Anton Jupa si person përgjegjës dhe i vetmi anëtar i personit juridik NTP '' Euro Ida '' me seli në Rahovec, akuzohet se ka importuar nga Belgjika ...