Postet nga: Mirosllav Lajçak

Lajçak për takimin për dinarin: Javën e ardhshme mblidhemi me ambicien për të gjetur një zgjidhje

Emisari i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka deklaruar se diskutimet e takimit të sotëm, më 25.03.2024, për Rregulloren e Bankës Qendrore pë...

Lajçak jep detaje për takimin me Bislimin dhe Petkoviqin

Bisedimet e sotme në Bruksel përfunduan me zotimet e palëve që deri më 22.03.2024 t’i dorëzojnë propozimet e tyre për zgjidhjen e çështjes së dinarit.

Lajçak dhe Vuçiq bisedojnë për vazhdimin e dialogut Kosovë-Serbi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka biseduar me të dërguarin e posaçëm të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, lidhur me mundësitë ...

Lajçak tregon për temat që i folën me Bislimin

Ka përfunduar takimi në Prishtinë mes emisarit të Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirollsav Lajçak dhe zëvendëskryeministrit të Kosovës, Besnik Bislimi.

Lajçak sot në Kosovë

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi pret në takim sot, më 05.03.2024, emisarin e Bashkimit Evorpian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak.

Lajçak nesër në Kosovë, pritet nga zv.kryeministri Bislimi

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, nesër, më 05.03.2024, do të presë në takim emisarin e Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak.

Lajçak takon Millorad Dodikun në Turqi

Emisari i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak është takuar me tre anëtarët e Presidencës së Bosnje Hercegovinës në Forumin Diplomatik të ...

Lajçak: Takimi i sotëm i dialogut ishte hap i rëndësishëm, shumë pyetje politike mbetën pa përgjigje

Emisari i Bashkimit Europian, Mirosllav Lajçak, është deklaruar në lidhje me takimet që ka zhvilluar me përfaqësues nga Kosova dhe Serbia, për të diskutuar për ...