Postet nga: Mirlinda Gashi

Vrasja e Kastriot Ramadanit në 'Bon Vivant', Andi Pajazitit i vazhdohet paraburgimi

Andi Pajaziti, i dyshuar për vrasjen e Kastriot Ramadanit në lokalin ‘Bon Vivant’ në muajin gusht 2023, pritet të qëndrojë edhe për dy muajt e ardhshëm në ...

Vrasja e Liridona Ademajt, tre të pandehurve u vazhdohet paraburgimi edhe për dy muaj të tjerë

Të dyshuarve për rastin e vrasjes së Liridona Ademajt, bashkëshortit të saj, Naim Murseli, si dhe Kushtrim Kokallës dhe Granit Plavës u është vazhduar masa e ...

Vendimi i fundit i Gjykatës për 'Kobrën', i dyshuari kryesor për vrasjen e të riut nga Kukësi

Dibran Hoxha do të mbetët nën masën e paraburgimit edhe për dy muaj të tjerë lidhur me rastin e vrasjes së shtetasit shqiptar nga Kukësi, ...

Vendimi i fundit i Gjykatës lidhur me të dyshuarin për vrasjen në lokalin 'Bon Vivant'

Andi Pajazitit, i dyshuar për vrasjen e Kastriot Ramadanit në lokalin 'Bon Vivant' në muajin gusht 2023, i është vazhduar masa e paraburgimit nga Gjykata e Prishtinës pas kë...

Vrasja e Liridona Murselit, Gjykata ia vazhdon paraburgimin Naim Murselit dhe dy të tjerëve

Naim Murselit, Kushtrim Kokallës dhe Granit Plavës u është vazhduar masa e paraburgimit edhe për dy muaj të tjerë si të dyshuar lidhur me rastin e vrasjes ...

Tre të dyshuarëve për sulmin terrorist në Banjskë u vazhdohet paraburgimi

Dushan Maksimoviq, Vladimir Toliq dhe Blagoje Spasojeviq, të dyshuar për sulmin terrorist, në të cilin mbeti i vrarë rreshteri i Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku dhe u plagos ...

Nesër dalin para gjykatës Naim Murseli dhe dy të tjerët për rastin e vrasjes së Liridona Murselit

Naim Murseli, K.K dhe G.P nesër do të dalin para gjykatës në lidhje me rastin e vrasjes së Liridona Murselit.

Gjykata merr vendim për Millun Millenkoviq, i njohur si Llune

Gjykata Themelore e Prishtinës ia ka vazhduar sërish masën e paraburgimit në kohëzgjatje prej dy muajsh shtesë Millun Millenkoviq, i njohur si Llune, që dyshohet pë...