Postet nga: MINT

Hiqet ndalesat për importit e koncentratit për shpezë dhe kafshë nga Serbia

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka marrë vendim për ndërprerjen e masës mbrojtëse antidamping mbi sektorin e prodhimit të koncentratit për shpezë ...

Agjencia për Parandalimin e Korrupsionit: Nuk ka konflikt interesi në rastin e ish zv/drejtoreshës së ARBK-së dhe Klan Kosovës

Agjencia për Parandalimin e Korrupsionit (AKK) e ka mbyllur rastin e hapur ndaj ish zëvendës drejtoreshës së Agjencisë për Regjistrimin e Bizneseve (ARBK), Pranvera Prestreshi, ...

Afera me rezervat shtetërore, çfarë deklaroi në Gjykatë zyrtari i Ministrisë, Hafiz Gara?

Hafiz Gara, zyrtar i Ministrisë së Industrisë dhe Tregtisë, është i arrestuar për rastin e rezervave shtetërore.

Rasti i rezervave shtetërore, çfarë tha në Gjykatë i pandehuri Irfan Lipovica?

I dyshuari lidhur me pretendimet për keqpërdorime me rezerva shtetërore, Irfan Lipovica, në seancën dëgjimore të mbajtur në Gjykatën e Prishtinës, kishte kundë...

Ridvan Muharremi në Gjykatë: Jam kthyer nga Zelanda e Re për të kontribuar për Kosovën

Ridvan Muharremi, një afarist nga Prishtina, po dyshohet se u përfshi në dallaveret me rezervat shtetërore.

Abdixhiku pas aferës së rezervave: Kryeministri i dha miliona euro të buxhetit mikut të tij me tender veçmas për të

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, përmes një videomesazhi ka reaguar pas arrestimeve nën dyshimin për keqpërdorimin e rezervave shtetërore.

Afera me rezervat shtetërore - Çka thotë dosja e Prokurorisë për zyrtarin e MINT, Hafiz Gara?

Në dosjen 12-faqëshe të Prokurorisë të cilën e ka siguruar KALLXO.com janë përshkruar me detaje veprimet dhe mosveprimet e tre të dyshuarve, dy zyrtarë të Ministrisë ...

Dosja e Prokurorisë: Lipovica, në kundërshtim me legjislacionin lejoi që të anashkalohet procedura e hapur e prokurimit

Në dosjen 12-faqëshe të Prokurorisë të cilën e ka siguruar KALLXO.com janë përshkruar me detaje veprimet dhe mosveprimet e tre të dyshuarve, dy zyrtarë të Ministrisë ...