Postet nga: MINT

Kurti pas mbylljes së depove të supermarketeve: Nuk do të lejojmë zhvatjen

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka komentuar mbylljen e dy depove të supermarketeve pas një aksioni nga Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë dhe Njësia e ...

Në depot e inspektuara u gjetën mbi 100 mijë shishe vaj

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka njoftuar se ka mbyllur dy depo të supermarketeve në Fushë-Kosovë dhe Graçanicë në orët e mbrëmjes.

Ministria paralajmëron vazhdimin e aksionit në supermarkete që ngritën çmimin e produkteve ushqimore

Dy depo të supermarketeve në Fushë-Kosovë dhe Graçanicë janë mbyllur përkohësisht.

Ngritja e çmimeve, mbyllen depotë e dy supermarketeve në Kosovë

Dy depo të supermarketëve në Fushë-Kosovë dhe Graçanicë janë mbyllur përkohësisht.

VIDEO - Ngritja e çmimeve, Policia në deponë kryesore të një rrjeti supermarketesh

Njësia e Krimeve Ekonomike e Policisë së Kosovës është parë në deponë e njërit prej rrjeteve të supermarketeve në afërsi të Lipjanit.

Ministria e Tregtisë: Jemi duke inspektuar marketet që fshehën vajin e më pas e shitën 3 euro e 49 centë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka njoftuar se është duke inspektuar operatorët ekonomikë për ngritjen e menjëhershme të çmimeve të vajit, miellit e sheqerit.

MINT me tender në vlerë rreth 10 mijë euro për promovimin e Kosovës në 'Expo-Dubai'

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, javën që shkoi ka hapur tender në vlerë 9,999 euro për prodhimin e fotografive dhe videove promovuese për “Expo-Dubai“. Prodhimi ...

Qindra ankesa ndaj marketeve për mashtrimet me çmime nga rafti në arkë

251 konsumatorë u ankuan për mospërputhjen e çmimeve nga rafti në arkë vetëm gjatë vitit të kaluar. Kështu ka bërë të ditur Departamenti për Mbrojtjen ...