Postet nga: ministria e shëdetësisë

12 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë Shqipërinë janë infektuar me COVID-19, 12 persona.

Thaçi: Shkelja e dyfishtë e Kushtetutës nga Qeveria në detyrë, shqetësim i jashtëzakonshëm

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar se "shkelja e dyfishtë" e Kushtetutës nga Qeveria në detyrë përbën shqetësim të jashtëzakonshëm dhe ...

MSh: Pacientja nga Istogu që vdiq sot kishte sëmundje të tjera shoqëruese

Ka shkruar në 8 numri i të vdekurve nga sëmundja COVID-19 në Kosovë.

UNICEF ndihmon MSh-në me 3.6 ton pajisje mbrojtëse për punëtorët shëndetësor

Zyra e UNICEF-it në Kosovë kanë ndarë pajisje profesionale mbrojtëse dhe mjekësore për sistemin shëndetësor në kuadër të reagimit ndaj krizës aktuale të ...

Amasada amerikane ofron mbështetje pas situatës me coronavirus në Kosovë

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, priti sot në takim përfaqësuese të Ambasadës së ShBA në Kosovë nga Njësia e shëndetësisë, me të ...

Ministria e Uran Ismailit kishte refuzuar donacionin me 1 milion maska nga Kanadaja

Një donacion me mbi 2 milionë maska ishte nisur nga shteti i Kanadasë drejt dy shteteve shqiptare, Kosovës dhe Shqipërisë në vitin 2018.

Ministria e Shëndetësisë rikonfirmon se në Kosovë nuk ka raste të Coronavirusit

Ministria e Shëndetësisë ka rikonfirmuar se në Kosovë, nuk ka raste të konfirmuara të Coronavirusit.

Të punësuarit në kabinetitn e ministrit Arben Vitia

Vetëm pak ditë pasi u votua qeveria e re, KALLXO.com u kërkoi të dhëna mbi punësimet që bëhen në zyrën e ekzekutivit kosovar ...