Postet nga: Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporë

Gërvalla: Çnjohja nga Togo ka ndodhur më 2019

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla ka reaguar pas lajmeve për tërheqje të njohjes së pavarësisë së Kosovës nga Togo.

'Çnjohja' e Kosovës - A ekziston diçka e tillë?

Herë pas here, liderët shtetërorë të Serbisë dalin me deklarata në lidhje me vendet që po tërheqin njohjen e pavarësisë së Kosovës. Së fundmi, një ...

Reagon Ministria e Punëve të Jashtme pas pretendimeve të Vuçiqit për tërheqjen e njohjeve nga 9 shtete

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës ka reaguar në lidhje me pretendimet e presidentit serb Aleksandar Vuçiq, se nëntë shtete e kanë tërhequr njohjen ...

Ish-diplomati Amir Haziri i reagon ministres Gërvalla për ‘thyerjen’ e derës së zyrës së tij

Ish-diplomati i Kosovës në Kroaci, Amir Haziri, ka reaguar ndaj pretendimeve publike të ministres së Punës së Jashtme dhe të Diasporës (MPJD), Donika Gërvalla, e cila ...

Intervistë me ministren e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla - LIVE

Sonte në emisionin "Kallxo Përnime" po transmetohet intervista me zëvendëskryeministren, njëherësh ministren e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla.

Ministri i Jashtëm grek për dialogun Kosovë-Serbi: Të zbatohet çdo gjë që është arritur deri më tani

Ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë, Nikos Dendias, qëndroi sot në Kosovë në një vizitë zyrtare pasi vizitoi kryqytendrat në Shqipëri dhe Serbi.

Qeveria i jep leje kryeministres serbe Bërnabiq që ta vizitojë Kosovën

Autoritetet e Kosovës i kanë dhënë leje kryeministres serbe, Ana Bërnabiq për të zhvilluar të  hënën vizitën e saj në Mitrovicën e ...

Petkoviqit edhe njëherë i ndalohet hyrja në Kosovë

Drejtorit të ashtuquajturës Zyrë për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, sipas raportimit të medias serbe Tanjug, edhe një herë i është ndaluar hyrja në Kosovë.