Postet nga: Ministria e Mbrojtjes e Kosovës

Moskujdesi që i kushtoi Ministrisë së Mbrojtjes mbi 51 mijë euro

Ministria e Mbrojtjes gjatë vitit të kaluar kishte blerë 14 automjete taktike me pajisje shtesë për nevoja të FSK-së, por pagoi mbi 51 mijë euro më tepër për shkak ...

Cavoli: SHBA do të vazhdojë mbështetjen e plotë për FSK-në

Komandanti i Ushtrisë Amerikane në Evropë dhe Afrikë, gjeneral Christopher Cavoli, ka premtuar përkrahje të vazhdueshme për Forcën e armatosur të Kosovës dhe Ministrinë e Mbrojtjes ...

Ministria e Mbrojtjes nënshkruan memorandum mirëkuptimi me Mbretërinë e Bashkuar

Ministria e Mbrojtjes e Republikës së Kosovës ka nënshkruar një memorandum mirëkuptimi me Qeverinë e Mbretërisë së Bashkuar. Nënshkrimi është bërë nga ministri ...

Ministria e Mbrojtjes së Kosovës dhe Shqipërisë nënshkruajnë marrëveshje bashkëpunimi

Ministri i Mbrojtjes së Kosovës, Armend Mehaj ka pritur në takim ministrin e Mbrojtjes të Republikës së Shqipërisë, Niko Peleshi.

Mehaj thotë se duhet të rritet buxheti për forcimin e FSK-së

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka raportuar në Komisionin për Çështje të Sigurisë së Mbrojtjes ku ka thënë se nevojitet mbështetje për rritje të buxhetit në ...

Kurti emëron zëvendësministër të Mbrojtjes, anëtarin e koalicionit që PZAP ia anuloi mbi 580 vota në komunat serbe

Zyra e Kryeministrit ka njoftuar se Kryeministri Albin Kurti ka emëruar 8 zëvendësministra, duke e çuar në 11 numrin e zëvendësministrave të emëruar në qeverinë e ...

Ministria e Mbrojtjes, ndau mbi 1.2 milionë euro për autobus e minibusë

Ministria e Mbrojtjes pritet që të bëhet me autobus dhe minibusë, pasi për këtë qëllim, dikasteri qeveritar i mbrojtjes ka ndarë 1 milion e 280 mijë euro.

FSK merr pjesë në stërvitjen ushtarake shumëkombëshe

Dhjetëra pjesëtarë të Forcës së Sigurisë të Kosovës po marrin pjesë në stërvitjen ushtarake "Albanian Effort 19", e cila ka nisur sot dhe do të vazhdojë ...