Postet nga: ministria e kulturës

Dorëzohet padi në Gjykatë për tenderin e Ministrisë së Kulturës për kompleksin “Adem Jashari”

Instituti për Shkencë dhe Teknologji (INSI), ka dorëzuar të premten, më 16.02.2024 padi në Gjykatën Komerciale në Prishtinë, në lidhje me tenderin e Ministrisë së Kulturës pë...

“Mirëqenia psikologjike”, platforma që ofron shërbime psikologjike e logopedike falas

Të rinjtë tashmë e kanë një vend ku u ofrohen shërbime psikologjike e logopedike pa pagesë.

Festivali i Gani Jakupit përfitues i 20 mijë eurove nga Ministria e Kulturës

 

Festivali i Këngës për herë të parë në Kosovë, do mbahet në Pallatin e Rinisë në kryeqytet

Kosova për herë të parë do organizojë Festivalin e Këngës në Radio Televizionin Publik, i cili pritet të mbahet në sallën e djegur të Pallatit të ...

Qeveria: Do të sanojmë dëmet e shkaktuara në Manastirin e Banjskës

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku ka deklaruar se sulmi terrorist, përveç që ia mori jetën heroit Afrim Bunjaku, kishte edhe një dimension të rrezikshë...

Ministria e Kulturës publikon orarin e aktiviteteve për shënimin e 25-vjetorit të Epopesë së UÇK-së

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka publikuar orarin e aktiviteteve që janë paraparë të mbahen për shënimin e 25 vjetorit të Epopesë së UÇK-së.

Shpallet konkursi për drejtor të Qendrës Kinematografike të Kosovës

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka shpallur sot konkursin për zgjidhjen e drejtorit të Qendrës Kinematografike të Kosovës.

Qeveria nuk planifikoi asnjë cent investim për sportin në qytetin kampion të Kosovës

Në qytetin kampion të sportit në Kosovë, Suharekë, me buxhetin për vitin 2023 nuk është paraparë asnjë projekt konkret kapital për sport.