Postet nga: ministria e kulturës rinisë dhe sportit

Çeku: Të shtunën nënshkruajmë një marrëveshje me Francën për bashkëprodhim kinematografik

Ministri i Kultutrës, Rinisë dhe Sportit, Hajrullah Çeku ka njoftuar se këtë fundjavë do të nënshkruaj një marrëveshje me Qeverinë e Francës për bashkë...

Zyrtari i arrestuar për ryshfet në Ministrinë e Kulturës, Gjykata merr këtë vendim ndaj tij

Gjykata Themelore në Prishtinë ka njoftuar se ka caktuar masën e paraburgimit ndaj zyrtarit të Ministrisë së Kulturës, për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer ...

Kurti nuk ‘përfill’ kërkesën e ministrit të tij për kushtëzim të dialogut me Serbinë

Kryeministri i vendit, Albin Kurti duket se nuk do ta ‘përfillë’ kërkesën e ministrit të Kulturë Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku për kushtëzim të dialogut ...

Dyshime në vendosjen e kritereve në konkurset për drejtor të Baletit të Kosovës

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit në nëntor të vitit 2020 kishte shpallur konkurs  për zgjedhjen e drejtorit të Baletit të Kombëtar të Kosovës.

Zëvendësministër te Rama, ministër te Kurti

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit në qeverinë e re të Kosovës do të udhëhiqet nga Hajrulla Çeku.

Reagon këshilltarja e Dumoshit, thotë se ministrja nuk mori pjesë në darkën e 452 eurove

Shefja e kabinetit të ministrës së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Gentiana Azemi, ka reaguar pas shkrimit të KALLXO.com në lidhje me shpenzimet për një drekë zyrtare ...

"Potpuri" zëvendësministrash në Ministrinë e Vlora Dumoshit

Qeverinë që i printe Ramush Haradinaj e kishin kritikuar shpesh për numër të madh të zëvendëskryeministrave, ministrave e zëvendësministrave.

Ministrja në detyrë e Kulturës, Vlora Dumoshi, flet për qeverisjen 100 ditëshe

Ministrja në detyrë e Kulturës, Vlora Dumoshi në mbledhjen e sotme të qeverisë për 100 ditëshin e qeverisjes tha se ndonëse me staf të reduktuar për ...